Moon Shoe – setny post!

 

Przyznaję – źle oceniłam temat. Nie wiedziałam na co się porywam. Gdy zaczynałam tworzyć tego bloga byłam świadoma, że jest na świecie trochę dziwnych butów (McQueen, Mojito i Scary Beautiful). Brałam pod uwagę, że w ciągu roku pojawi się jeszcze kilka kolekcji, którym warto będzie poświęcić trochę czasu (Fendi, Sophia Webster i Proenza Schouler), ale to co odkryłam przerosło moje wszelkie wyobrażenia. Codziennie znajduję nowego projektanta, albo nowy model butów, które każą mi na nowo definiować myśl o tym co można włożyć na stopy i jeszcze się w tym przemieszczać. Pisząc setny post jestem pewna, że nigdy nie zabraknie mi materiału.
Najwyższy czas przejść do konkretów. Buty, które mam dzisiaj dla Was to Moon Shoe stworzone przez United Nude w ramach projektu Moon-life. Zainicjowanego przez hiszpańską artystkę i performerkę Alicię Framis, który polegał na stworzeniu produktów, które miałyby służyć ludziom w przestrzeni kosmicznej.

 

Dział obuwniczy przypadł United Nude. Marka miała zaprojektować buty, które będą odpowiednie dla temperatury i ciśnienia panującego w kosmosie, będą sprawdzały się w środowisku bez grawitacji i zajmowały niewiele miejsca w transporcie. Po uwzględnieniu tych wszystkich wytycznych (z tą temperaturą to bym nie przesadzała) powstało to:

 

Moon Shoe
Kosmiczna wersja DIY – buty z podstawą z włókna węglowego, dwuelementowej skórzanej cholewki i metalowego drutu do samodzielnego montażu na Twojej stacji kosmicznej. Rozmiar można dostosować do własnej stopy. Mimo skrajnych warunków, na które jest obliczona ta konstrukcja, but jest zgrabny, a konstrukcją przypomina most.
Dla porównania aktualne kosmiczne wdzianko:
Moon Shoe
Moon Shoe
Źródła:
http://design-milk.com/diy-shoes-moon-life-by-united-nude/

Może spodoba Ci się też...