Efekt wysokich obcasów – Francesco Russo

 Efekt wysokich obcasów - Francesco Russo
Nie lubię generalizacji. Dobry samochód nie musi pochodzić z Niemiec, a buty z Włoch, ale ostatnio trafiam na mnóstwo świetnych projektów obuwniczych pochodzących z ojczyzny spaghetti. Poza samymi butami zastanowiło mnie jedno ciekawe zjawisko.

Moja obserwacja jest kierowana głównie do kobiet, bo pewnie niewielu mężczyzn miało okazję doświadczyć efektu wysokich obcasów. Zauważyłyście, że wkładając takie buty przechodzicie mały rodzaj transformacji. Już nie da się garbić, pewność siebie rośnie o co najmniej 10 punktów, zmienia się punkt widzenia i już nic nie jest w stanie Was zatrzymać. Uczucie porównywalne tylko do włożenia glanów z porządnymi stalowymi noskami.
To zjawisko było inspiracją dla Francesco Russo, który obserwował to jak zmieniają się jego matka i siostry. W jego wosennej kolekcji poza modelami, które organicznie opływają stopę mają też bardziej drapieżne motywy. Panterka i wstawki z futra sprawiają, że buty nie wyglądają już tak niewinnie. Ciekawie wygląda też sposób ekspozycji, niby to zwykły klocek drewna, ale urzekający w swojej surowości.
Efekt wysokich obcasów - Francesco Russo
Efekt wysokich obcasów - Francesco Russo
Źródła:
http://www.francescorusso.fr/collection/moving/

Może spodoba Ci się też...