Herve Leger BODY – CON

Istnieje przestrzeń, w której każdy ma idealną sylwetkę, niestety Photoshopa nie da się nosić na co dzień, ale istnieje kilka innych w miarę efektywny rozwiązań tego problemu. Body – con to rodzaj garderoby, który powstał z połączenia sukienki z bielizną modelującą (wiem jak to brzmi, ale gdy zobaczycie kilka kolejnych zdjęć przejdą Wam uprzedzenia). Kreacje zrobione z pasków już od jakiegoś czasu pojawiają się w modzie, ale dopiero Max Azria projektując kolejne kolekcje dla przejętej przez siebie marki Herve Leger doprowadził rzeźbienie w ludzkiej sylwetce do perfekcji.

Sama możliwość spłaszczenia tego i owego jest bardzo kusząca, ale to nie to co w tej linii najbardziej mi się podoba. Wszystkie wycięcia i przeźroczystości luźno nawiązują do Art Deco – nurtu, który strasznie lubię, ale bardziej w ornamentach i architekturze niż ubierze z tamtej epoki. Świetnie wyglądają zdecydowane kolory kontrastujące ze skórą modelki, a sam kształt tych sukienek sprawia, że są bardzo kobiece i zmysłowe nawet bez tych ażurowych zdobień.

Jedyne co zastanawia mnie w tym założeniu to kwestia seryjnej produkcji, czy da się zrobić tego typu sukienkę, która będzie dobrze leżeć bez szycia na miarę? Wiem też, że na dłuższą metę ściskanie ciała nie jest zdrowe i nie po to kobiety wyzwoliły się z gorsetów żeby teraz dawać się bandażować do “właściwego” kształtu.

Źródła:

http://www.herveleger.com/on/demandware.store/Sites-HerveLeger-Site/pl_PL/Default-Start?null

Może spodoba Ci się też...