Kermit Tesoro – buty w których każdy krok może być tym ostatnim

Kermit Tesoro

 

Jeśli widzicie buty, w których nawet na oko nie da się chodzić, grawitacja nie została uwzględniona, a potknięcie się w nich grozi śmiercią lub kalectwem to patrzycie na obuwie sceniczne. Ma być efektowne i wyraziste tak by zapamiętała je nawet publiczność z ostatnich rzędów. Buty Kermita Tesoro spełniają te warunki i widać po nich, że projektant jest jednym z ulubieńców Lady Gagi.

“Oil Spiller” to buty z pierwszego zdjęcia, które poza skórą składają się z akrylu przełamującego całą formę czarnymi zaciekami. Z całego dzisiejszego zestawienia te buty podobają mi się najbardziej, mimo czaszek użytych w obcasach dwóch innych modeli. Poniżej widzicie ostatnie dziecko tego filipińskiego projektanta. “Polyposis” są zrobione z drewna, a ich kształt jest tak sugestywny, że nikt nie ma wątpliwości co było inspiracją. Nie sądzę żeby w takiej formie byłyby w stanie utrzymać się na stopie, ale wiemy że nie o to tu chodzi.

Kermit Tesoro

Alabaster, żywica, tworzywo sztuczne i skóra w wykończeniu. Obcas od razu skojarzył mi się z Hamletem. Pewnie dlatego, bo poza tym co oczywiste Kermit Tesoro jest też projektantem kostiumów.

Kermit Tesoro

Ten projekt też wygląda ciekawie, składa się z cekinów, koralików i rattanu. Nie nazwałabym tego kształtu ergonomicznym, ani stabilnym. Wyglądają jakby każdy krok w nich mógł być tym ostatnim.

 

Źródło zdjęć:

Tentacle High Heels And Other Crazy Shoes By Filipino Designer Kermit Tesoro

Może spodoba Ci się też...