Issey Miyake F/W 2015

Wbrew pogodzie za oknem jesień i zima wcale nie muszą być tą mniej kolorową częścią roku. Kolekcja “Colorscope” Issey Miyake jest tego świetnym przykładem, bo kalejdoskopowe wzory tkanin skutecznie odwracają uwagę od deszczowej aury.

Chociaż kroje i sylwetki wyglądają ciekawie to nie one przekonały mnie do napisania o tym japońskim projektancie, tylko materiały z których zostały uszyte. Miyake opracował metodę 3D Steam Stretch łączącą plisowanie za pomocą pary z A – POC, procesem powstawania ubrania tkanego z jednej nici. Faktura tkaniny i jej wzory są tworzone na etapie projektowania, a obróbka parą tylko wydobywa trójwymiarowość. Brzmi to dość abstrakcyjnie, ale ten klip wiele wyjaśnia:

Bardzo podoba mi się sposób w jaki ten materiał pracuje, a że mam słabość do wszystkiego co ma 3D w nazwie to ta kolekcja trafia idealnie w mój gust. No może poza kinem od zezowania przez okulary bolą mnie oczy.

Chociaż cała kolekcja jest bardzo kolorowa brak jej jaskrawości kojarzonej z cieplejszymi oporami roku. Jesień i zima mienią się na inny, bardziej wytrawny sposób.

Wiem, że ta bluzka nie rzuca się w oczy, ale mnie podoba się najbardziej – lekki oversize, grafitowa szarość i faktura, która sprawia, że ubranie przestaje być taki oczywiste to dla mnie idealne połączenie.

Źródła:

Może spodoba Ci się też...