Mutatio United Nude

Mutatio United Nude

 

Nie ma się co oszukiwać, ten blog nie jest poświęcony nadążaniu za trendami. Jeśli zależy Wam na informacjach o wszystkim co w danym czasie ukazało się modzie to tutaj ich nie znajdziecie. Nie mam takich ambicji, ale wybieram z mnóstwa kolekcji te, które w jakiś sposób mnie poruszają i budzą we mnie emocje. Jednym z wyjątków jest United Nude. Zawsze nie umiem się doczekać nowych modeli i kolejny raz się nie zawiodłam.

Nowojorski projektant Francis Bitonti podjął się dość karkołomnego zadania. Postanowił opracować algorytm na idealnie spersonalizowane buty. Z jego współpracy z holenderską marką United Nude i 3D SYSTEMS – pionierem w dziedzinie drukowania 3D, powstało cudo które możecie zobaczyć powyżej. Dzięki metodzie spiekania laserowego (SLS) powstaje nylonowa platforma, która w każdym modelu jest unikatowa.

Kolekcja Mutatio to poza butami także biżuteria, która została wygenerowana za pomocą tego samego algorytmu jak złota platforma. Buty zostały wykończone piękną czarną skórą. Podobam mi się jej faktura. W tej kwestii jestem konsekwentna i zawsze wybieram ciekawsze, niż gładkie, wykończenie. Z jednej strony projektowanie butów w excelu trochę mnie przeraża, bo gdzie miejsce na wizję i artyzm, a z drugiej jeśli te matematyczne modele mają tak wyglądać, to chyba dam się przekonać.

Inne buty, które powstały przy współpracy United Nude i 3D SYSTEMS, możecie zobaczyć tutaj.

Mutatio United Nude

Mutatio United Nude

Źródła zdjęć:

Francis Bitonti gold-plated 3D printed Mutatio shoes for United Nude

Może spodoba Ci się też...