Szkicownik – rysunkowy przegląd miesiąca

Szkicownik - rysunkowy przegląd miesiąca

Są rzeczy, których się nie zapomina, ale nie ma ich wcale tak dużo. Nieużywane umiejętności zanikają i właśnie dlatego powstał ten cykl, żebym już całkiem nie zapomniała jak się trzyma ołówek i rozwijała się w tym kierunku. W trakcie każdego miesiąca na moim Instagramie i Facebooku będziecie mogli zobaczyć rysunki i akwarele, które znajdą się później, razem z krótkim komentarzem i bonusem, w takim podsumowaniu jak to.

Mam w wielu zeszytach właśnie taki schemat ludzkiej głowy jaki widzicie powyżej, bo chociaż każda twarz jest inna to istnieją prawidłowości bardzo ułatwiające ustawienie proporcji. Zdradzę Wam, że oczy rysuje się zazwyczaj w połowie głowy, a długość twarzy to trzy nosy. Zajęło mi chwilę nauczenie się rysowania widzących oczu. Bardzo pomogło mi odpowiednie ustawienie odbłysków światła w źrenicy.

 

Ten szkic był inspirowany zdjęciem jednej z sukienek Diora, która teraz jest już vintage. Błękit w tle i na spódnicy to lawunek. Gdy nałożyłam atrament, ołówek, który był pod spodem trochę wyblakł, więc dodałam całości dramatyzmu węglem.

Szkicownik - rysunkowy przegląd miesiąca

Akwarela inspirowana sukienką Stephane Rolland Couture, którą mogliście zobaczyć w tym poście.

Szkicownik - rysunkowy przegląd miesiąca

Ciekawe, czy zgadniecie czyj to portret. Podpowiedź – to projektantka znana ze swoich sukien ślubnych.

Szkicownik - rysunkowy przegląd miesiąca

Na koniec rysunek, którego fragment mogliście zobaczyć na moich mediach społecznościowych. Zgadliście, że to fragment anatomii, a właściwie dłoń w różnych fazach oskalpowania.

Szkicownik - rysunkowy przegląd miesiąca

Szkicownik - rysunkowy przegląd miesiąca

Jest mnóstwo wyzwań związanych z nabywaniem nowych umiejętności, więc dla odmiany pochwalcie się zdolnościami, które macie, ale trochę się przykurzyły. Długie jesienne wieczory to idealny czas na przypomnienie sobie, na przykład, jak się szydełkowało, czy programowało w HTML.

Może spodoba Ci się też...