Costa Magarakis – buty jak z bajki

Costa Magarakis

 

Costa Magarakis tworzy rzeźby inspirując się swoimi wspomnieniami z dzieciństwa i to co z tego wychodzi nie jest wcale takie zaskakujące. Czytaliście kiedyś “Baśnie braci Grimm”, ale te oryginalne? To naprawdę niepokojące, mroczne i krwawe opowieści, w których te “buty” byłyby niewinną dekoracją.

Ten artysta tworzący w Tel Avivie czerpie z baśniowych archetypów, mitologii, religii i nauki. Z tego połączenia wychodzą gotyckie obiekty, które przypominają mi ulubiony steampunk. Te groteski są misterne i dokładnie przemyślane. Flaming, którego widzicie powyżej to włókno szklane, drewno, kawałek szczotki, ale nie można mu odmówić faktu bycia dziełem sztuki. Jestem pewna, że wiecie do jakiej bajki go dopasować. Okazuje się, że buty mogą być świetnym punktem wyjścia do zupełnie nie kojarzących się z ubiorem rzeczy.

Costa Magarakis

Ta rzeźba to nazywa się “Eksperyment”, ale tak naprawdę można by tak nazwać każdą z prac Costy. Na obsadzie buta zostały umieszczone ornamenty z włókna szklanego.

Costa Magarakis

Magarakis używa buta jak płótna opowiadając na jego powierzchni historię na przykład taką jak ta powyżej na rzeźbie “Dom na obcasie”.

Pewnie przez to, że nie przepadam za pajęczakami, ta instalacja nie przypadła mi do gustu. Nie kojarzy mi się z żadną bajką. Ewentualnie z Królem Skorpionem, ale tego motywu nie można nazwać kanonem.

Źródła:

http://spiderjelly.wix.com/costa-magarakis#!gallery/cwvn

Może spodoba Ci się też...