Effie Trinket – najlepiej ubrana kobieta na Kapitolu

Effie Trinket - najlepiej ubrana kobieta na Kapitolu

Bez względu na to co przyciągnęło Was do kin na kolejne części Igrzysk Śmierci musicie przyznać, że najlepiej ubraną postacią była Effie Trinket. Postać grana przez Elizabeth Banks skupia w sobie całą barwność Kapitolu. Zobaczcie jak zmieniały się jej kostiumy w ciągu kolejnych filmów.

Igrzyska Śmierci

Effie Trinket - najlepiej ubrana kobieta na Kapitolu

Effie poznajemy, gdy zostaje opiekunką i stylistką trybutów z dystryktu dwunastego. To ważna rola, bo od PR’u zawodników może zależeć to, czy przeżyją igrzyska. Do końca sagi ta postać jest powiernikiem Katniss. Stroje wszystkich mieszkańców Kapitolu kontrastują z utylitaryzmem podległych dystryktów. Effie ze swoimi kreacjami haute couture uosabia dekadencki styl życia stolicy Panem. Kostiumografem pierwszej części trylogii była Judianna Makovsky znana między innymi z filmu “Harry Potter i kamień filozoficzny”.

Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia

Effie Trinket - najlepiej ubrana kobieta na Kapitolu

W drugiej części trylogii kostiumy Effie Trinket nabierają jeszcze większego rozmachu. Moim faworytem w tej ekranizacji jest motylowa sukienka pochodząca z kolekcji Alexandra McQueena z 2011 roku razem z butami Fang Iris van Herpen. Biały płaszcz powyżej i lawendowa sukienka oraz buty też pochodzą z linni McQueena. Czerwona, wachlarzowa kreacja i niebieska z futrzanymi rękawami to House of Worth – francuski dom mody, który specjalizuje się w haute couture. Niebieskie buty United Nude sprawiają, że w tej jednej postaci skupiają się wszystkie moje modowe fascynacje. Za kostiumy w tej części była odpowiedzialna Trish Summerville.

Effie Trinket - najlepiej ubrana kobieta na Kapitolu

Igrzyska Śmierci: Kosogłos 1Effie Trinket - najlepiej ubrana kobieta na Kapitolu

W tej części Effie Trinket mieszka w mitycznym dystrykcie trzynastym, dlatego jej stroje są bardziej minimalistyczne. Jednak nie obchodzi się bez takich smaczków jak buty Nova Shoes Zahy Hadid, o których pisałam już tutaj. Jeśli nie dla fabuły to obejrzałabym ten film choćby tylko po to by na nie popatrzeć.

Igrzyska Śmierci: Kosogłos 2

Effie Trinket - najlepiej ubrana kobieta na Kapitolu

W ostatniej części stroje Effie są tłem dla dziejącej się rewolucji. Duet Kurt and Bart, który był odpowiedzialny za kostiumy w całym Kosogłosie stanął na wysokości zadania, szczególnie w części pierwszej, gdy mimo ograniczonych środków udało im się oddać charakter postaci. Purpurowy kostium jest ciekawą klamrą łączącą pierwszy epizod z ostatnim.

Jaka jest Wasza ulubiona postać z tej trylogii?

Może spodoba Ci się też...