Gdy nie wiesz o czym pisać

o czym pisać

Nie lubimy się denerwować, ale czasami nic innego nie możemy zrobić. Są sytuacje kiedy najlepiej się porządnie wkurzyć. Szczególnie, gdy jesteś blogerem i musisz coś napisać. Nie trudno o wenę kiedy, pisze się o swoich pasjach i rzeczach których nie potrafimy znieść. Mogłabym do tego dodać posty marudzone, ale wiadomo, że tego nikt nie czyta.

Poniżej znajdziecie mój przepis na artykuł terapeutyczny. Nigdzie nie potrafimy tak wspinać się na wyżyny własnej ironii i błyskotliwości, jak w dyskusji. Nie piszę kłótni, bo to nie ta forma komunikacji. Pamiętajcie, że Wasi czytelnicy zaglądają na waszą stronę z sympatii (przynajmniej w większości przypadków).

 

o czym pisać

Znajdź temat

Lubimy myśleć o sobie, że jesteśmy unikatowi, ale tylko częściowo mogę się z tym zgodzić. Jeżeli coś nas denerwuje to na pewno w tym czterdziestomilionowym kraju ktoś podzieli tę furię. Znajdź temat, który denerwuje jak największą liczbę ludzi i pisz. Każdy tekst powinien wzbudzać emocje, ale ten konkretny ma zostawić w głowie Twoich czytelników taki komunikat – “jak dobrze, że nie tylko mnie to wkurza”. Lubimy czuć się częścią jakiejś zbiorowości, chociaż tacy z nas indywidualiści.

Rozwiń swój temat

Teraz będzie pod górkę. Zakładając, że chcesz wznieść się ponad plucie jadem. Będziesz musiał znaleźć rzeczowe argumenty, które uzasadnią Twój stosunek do tematu. Im bardziej ognisty był wstęp, tym łatwiej uznać Cię z furiata, więc udowodnij, że  poza emocjami masz coś więcej do powiedzenia. Bądź chłodny i rzeczowy. Musisz udowodnić, że temat jest ważny w jak najbardziej obiektywny sposób.

Katharsis

Na koniec zostawiłam to co najtrudniejsze – rozwiązanie. Chcemy eliminować wkurzające rzeczy z naszego otoczenia, dlatego powinieneś zaproponować rozwiązanie opisywanego problemu. Jeśli jesteś ekspertem w tej części napisz kilka konkretów, może twoja recepta trafi na podatny grunt. Jeśli nie znasz rozwiązania, możesz poprosić o pomoc swoich czytelników. W końcu chodzi o wymianę myśli. Może Twój gniew zmieni to miejsce na lepsze.

o czym pisać

Zdjęcia: James Jester, Chris Joel Campbell, Nabeel Syed

Może spodoba Ci się też...