Zoe Dai – Breaking the 3D Mould

Zoe Dai - Breaking the 3D Mould

 

Środa wieczorem to idealny czas żeby zrobić coś dla siebie. Mnie odpręża patrzenie jak rzeczy robią się same, dlatego oglądanie drukujących się butów pozwala zapomnieć o wszystkich czekających na mnie obowiązkach na całe cztery minuty. Zapraszam:


Zoe Dai łączy tradycyjnie zrobioną cholewkę z podstawą buta drukowaną 3D. Biorąc pod uwagę, że dopiero w 2015 roku skończyła London College of Fashion, a w 2014 wygrała The Cordwainers Dato’ JIMMY CHOO AWARD, to jej kariera zapowiada się naprawdę świetnie.

Organicznie formy przypominają fragmenty kostiumów filmu science fiction. Może to przez możliwości jakie daje drukowanie 3D, ale patrząc na podstawę buta od razu widać jak powstały. Można to zobaczyć szczególnie w butach Mutatio United Nude, które mogliście zobaczyć tutaj. Może to lepiej, że nie wyglądają tradycyjnie, chociaż jesienią często odzywa się we mnie tęsknota za klasyką.

Najmocniejszym elementem tego zestawienia są ażurowe obcasy, które przypominają mi formy powstające podczas ubijania białek. Wiem, wiem – inspiracją może być wszystko. Z czym Wam kojarzą się te platformy? Jeśli wierzyć Freudowi to pierwsze skojarzenie będzie dotyczyć seksualności, ale nie bądźcie pruderyjni i piszcie pierwsze co Wam przyjdzie do głowy.

 

Zoe Dai - Breaking the 3D Mould

 

Zoe Dai - Breaking the 3D Mould

 

Podoba mi się faktura jakby popękanej skóry na tych butach. Myślę, że to jedna z barier, które powstrzymują ekspansję druku 3D – póki co nie da się tego robić ze skóry, ale mam nadzieję, że to tylko kwestia czasu.

 

Źródła:

http://www.zoedai.com/

http://www.zoedai.com/

Może spodoba Ci się też...