CAPRIOLE – Iris van Herpen

Kiedyś chciałam chociaż raz skoczyć ze spadochronem. Z czasem trochę mi przeszło, bo lęk wysokości uaktywnia się u mnie już na trzecim piętrze i pogodziłam się z tym, że nie wszystko jest dla mnie. Iris van Herpen przezwyciężyła strach przed rzuceniem się w przepaść i właśnie swobodnemu lotowi w powietrzu zadedykowała swoją kolekcję Capriole, debiutując nią w Chambre Syndicale de la Haute Couture.

Chociaż sam kolekcja pochodzi z 2011 roku zawiera kwintesencję estetyki Iris, która jest aktualna do dzisiaj. O sukience, którą widzicie powyżej sama projektantka mówi, że jest splątana jak jej myśli przed skokiem. Wykonana z czarnych płyt akrylowych jest nazywana wężową sukienką i nie dziwi mie to, gdy patrzę na modelkę, która wygląda jakby wijące się wokół niej rury zaraz miałby ją udusić.

Ta projektantka jest dla mnie objawieniem i zawsze, gdy chcę przedstawić Wam jej prace nie wiem na czym powinnam skupić się w pierwszej kolejności. Butach, które idealnie dopełniają rzeźby, które noszą modelki, materiałach, fakturach, czy filozofii, która się za nimi kryje. Zamiast popadać w zbędny słowotok napiszę co w tej kolekcji najbardziej mnie urzekło.

Na konstrukcję, którą widzicie poniżej mogłabym patrzeć godzinami. Widzę w niej inspirację anatomią i futuryzm, w którym niem nawet cienia wulgarności mimo tego, że ta kreacja nie zakrywa właściwie nic.

Skakaliście kiedyś ze spadochronem, czy tak jak ja macie opory przed rzuceniem się z samolotem z kawałkiem materiału przyczepionym do pleców?

Więcej projektów Iris van Herpen możecie znaleźć tutaj, tutaj i tutaj.

Źródła zdjęć:

http://www.irisvanherpen.com/home

Może spodoba Ci się też...