Carolin Holzhuber SS 2016

Po czterech butach na dwie nogi, które mogliście zobaczyć tutaj Carolin Holzhuber postawiła na projektowanie przez odejmowanie. Jej kolekcja na wiosnę i lato 2016 wygląda jakby projektantka zastanawiała się jak dużo może wyciąć z bryły buta, tak żeby dalej było wiadomo na co patrzymy.

Forma tych butów staje się kompletna dopiero na stopach, bo puste wyglądają jak rzeźby. Trudno określić gdzie się zaczynają i gdzie kończą. Idealnie wygląda połączenie marmurkowej szarości ze zlotem, bordo i bielą. Pojawia się tutaj też ruda czerwień, ale nie kłóci się z resztą kolekcji.

W połowie tych butów pewnie nie da się chodzić, co nie zmienia faktu, że wyglądają pięknie. Carolin Holzhuber lubi łączyć tradycyjne rzemiosło z nowoczesnymi formami. To co powstaje w jej małym warsztacie we wschodnim Londynie jest sztuką, którą od czasu do czasu można na siebie włożyć.

Z całej kolekcji model poniżej podoba mi się najbardziej. Gdyby nie przestrzeń negatywowa ta bryła byłaby kolejną platformą o proporcjach klocka.

W wypadku buta poniżej mam wrażenie, że to tylko połowa i że gdzieś musi istnieć model będący jego lustrzanym odbiciem.

Te buty muszą być strasznie wysokie. Tak bardzo, że nawet w lookbooku modelka trzyma je w rękach zamiast mieć na stopach. Nie byłabym w stanie zrobić w nich nawet kroku.

Może spodoba Ci się też...