Świąteczne odkrycia

swiateczneodkr

Święta to bardzo pracowity czas, ale nie zapomnijcie poświęcić go trochę dla siebie. W dzisiejszych odkryciach tylko jedna książka, ale za to dużo filmów i seriali, które możecie zobaczyć z rodziną (jeśli wszyscy mają 18+). Niestety nie znalazłam, żadnej muzyki, którą mogłabym Wam polecić. Napiszcie mi czego słuchacie.

star wars force awakens

Star Wars: Force Awakens

Nie jestem fanką tej serii. Mam do niej podejście jak do Indiana Jonesa – fajnie się ogląda i dobrze, że jest, ale gdyby było inaczej mój świat nie stałby się uboższy. Mimo tego siódma część sagi sprawiła mi dużo przyjemności i nie żałuję czasu, który jej poświęciłam. J. J. Abrams sprostał legendzie tworząc film, który przypadnie do gustu nie tylko nerdom.

Tysiąc wspaniałych słońc

Książka Khaleda Hosseini opowiadająca trzydzieści lat historii Afganistanu zamkniętej w historii o dwóch kobietach, które starają się przetrwać kolejne wojny i odnaleźć miłość w krótkich okresach pokoju. Teraz, gdy to co dzieje się na Bliskim Wschodzie zaczyna nas bezpośrednio dotykać, dobrze poznać genezę dzisiejszych wydarzeń. Chociaż kulturowo dzieli nas prawie wszystko to każdy chce tego samego, pokoju dla swoich dzieci.

jessica jones

Jessica Jones

Serial Marvela o kobiecie, która ma niezwykły talent do pozyskiwania informacji. Jessica jest prywatnym detektywem, a pracę bardzo ułatwia jej fakt, że potrafi gołymi rękoma zatrzymać autobus. Jej rutyna zostaje przerwana w chwili, gdy Kilgrave – Brytyjczyk, który potrafi podporządkowywać sobie wolę innych ludzi, porywa kolejną kobietę. Jones wie, jak ją znaleźć bo sama wyrwała się spod jego władzy.

raj: nadzieja

Raj: Nadzieja

Ten film to środkowa część trylogii. Trudno mi jednoznacznie stwierdzić o czym jest. Gdy patrzyłam na obóz odchudzający dla grubych dzieci, sprośnego trenera, chudą dietetyczkę i siwego lekarza naprawdę się uśmiałam. Potem uderzyła mnie samotność trzynastoletniej Melanie, która została tam zesłana, bo jej matka wolała zająć się seksturystyką w Kenii, a ciotka była w trakcie nawracania na katolicyzm każdego, kto wpuści ją do domu. Główna bohaterka musi sam radzić sobie z dorastaniem, a jedyną pomocą w tym procesie są rady równie niedoświadczonych koleżanek. Poza fabułą ciekawa jest metoda pracy reżysera. Ulrich Seidl lubi obsadzać w swoich filmach amatorów, którzy są prowadzeni przez paru zawodowych aktorów. Nie ma scenariusza i dopóki trwają zdjęcia może zdarzyć się wszystko.

narcos

Narcos

Serial o Pablo Escobarze, bossie narkotykowym, który trząsł Kolumbią. Zasiadał w parlamencie i jednocześnie zlecał zabójstwa jego członków. Przerażające jest to jak sprawnie działał jego kartel, paraliżując władze. To historia człowieka, który potrafił być niezwykle czuły dla swojej rodziny, a chwilę później wydać wyrok na kilka innych.

Poprzednie odkrycia możecie znaleźć tutaj.

Może spodoba Ci się też...