Ice Shoes United Nude

Ice Shoes United Nude

United Nude po raz kolejny udowadnia, że prostota może być efektowna. Ice Shoes to buty inspirowane rzeźbieniem w blokach lodu, pewnie dlatego ich podstawa wygląda na ociosaną. Buty utrzymane w podobnej konwencji realizacyjnej widzieliśmy już tutaj – Coral Shoes. Tam też podstawę buta stanowiła platforma drukowana 3D, a stopa była do niej przywiązana paskami materiału. Ice Shoes są wysokie na 21 centymetrów i trzymają się na nogach dzięki dwóm kawałkom skóry. Chociaż ten projekt na pewno nie będzie należał do moich ulubionych to podoba mi się konsekwencja w projektowaniu, która pozwala na wykorzystanie możliwości jakie daje drukowanie 3D i jednocześnie dopasowanie do stopy. Wiem, że takie pasy to niezbyt wyszukany rodzaj personalizacji, ale jeśli działa to jest w porządku.

Ten model powstał z okazji otwarcia United Nude Pop-Up w centrum handlowym Shin Kong Mitsukoshi w Taipei na Tajwanie. Tworzenie podstaw na drukarce CubePro jest tak łatwe, że spodziewam się większej ilości tego typu butów w przyszłości. Niestety póki co najbliższy sklep UN, w którym moglibyśmy zobaczyć ich dzieła sztuki na żywo znajduje się w Wiedniu.

Ice Shoes United Nude

Mimo tego, że z projektów tej marki bardziej podobały mi się na przykład Mutatio to założyłabym Ice Shoes z czystej ciekawości, by sprawdzić, czy będę w stanie zrobić w nich kilka kroków.

Zdjęcia:

united nude 3D prints high heels resembling an ice block

Może spodoba Ci się też...