Barbie tyje – nowe kształty ikony kobiecości

Barbie tyje - nowe kształty ikony kobiecości

Po pięćdziesięciu sześciu latach dietetycznego reżimu idolka dziewczynek na całym świecie zyskała prawo do szerokich bioder, mocnych ud, a nawet wystającego brzuszka. Mimo tego, że od dawna nie bawię się zabawkami to musiałam napisać o nowych kształtach Barbie, bo mam nadzieję, że dzięki zmianom takim jak ta następne pokolenia kobiet będą miały łatwiej.

Przez lata Barbie była moją najbardziej ulubioną zabawką i chociaż była wizualnie ładna nigdy nie miałam wątpliwości, że jej figurze bliżej do fantastyki niż rzeczywistości. Jednak tak jak wszystkie moje rówieśniczki przechodziłam okres, gdy o swoim ciele potrafiłam powiedzieć wszystko, ale nie to że je akceptuję.

Polubiłam je z czasem, ale obrazy kobiet, które mnie otaczały wcale nie ułatwiły mi tego zadania, dlatego mam nadzieję, że dzisiejsze dziewczynki będą dorastać w przeświadczeniu, że mogą być drobne, szerokie, płaskie lub chude i nie mają się czego wstydzić.

Skrajną ironią losu jest to, że przez lata wzorem kobiecości była postać, która w rzeczywistym świecie nie maiłaby szans na przeżycie. Nie jestem tym zdziwiona, biorąc pod uwagę to jak wygląda Wenus z Willendorfu, zawsze mieliśmy skłonności do fantazjowania. Ciekawe czy producenci podejmą ryzyko i stworzą lalkę, która przełamie kolejne tabu – zestarzeje się.

Kanony piękna się zmieniają i całe szczęście. Z tej okazji proponuję uczcić ten dzień pęczkiem. Nie pierwszym i nie drugim.

Barbie tyje - nowe kształty ikony kobiecości

Zdjęcia:

http://www.barbiemedia.com/images/2016.html

Może spodoba Ci się też...