Odkrycia stycznia

https://ewapiotrowska.com/2016/02/odkryciastycznia/

W porównaniu do poprzednich dzisiejsze odkrycia będą dość dydaktyczne. Zapraszam jeżeli chcecie nauczyć się zasad światowej ekonomii, poznać kilka bajek w futurystycznym wydaniu i dowiedzieć się, dlaczego tym razem Leonardo DiCaprio musi dostać Oscara.

The Big Short

To opowieść o garstce ludzi, którzy pierwsi zorientowali się, że amerykański rynek hipoteczny jest jedną wielką bańką. Mimo tego, że już na wstępie wiadomo jak skończy się ta historia, to i tak nie można się od niej oderwać. Poza ciekawą narracją przemycono tutaj kilka ważnych ekonomicznych informacji serwowanych przez Anthonego Bourdaina i Selenę Gomez.

Odkrycia stycznia

Bajki robotów

Kolejna książka Lema, która pojawia się w odkryciach. To zbiór groteskowych opowieści utrzymanych w futurystycznym klimacie. Mimo oprawy autor opisał uniwersalne prawdy w wyjątkowo zabawny sposób.

Odkrycia stycznia

Sicario

Ten film to dwie godziny niespadającego napięcia. W tym czasie młoda agentka FBI musi zdecydować jak daleko jest w stanie się posunąć, by zniszczyć kartel narkotykowy. Ostra akcja nie zagłusza pytania o to jak bardzo możemy stać się źli wałcząc ze złem. Polecam szczególnie jeśli chcecie na chwilę zapomnieć o reszcie świata.

Karaluchy

Druga część przygód Harrego Hola dziejąca się w Bangkoku. Ten kryminał czytałam w formie słuchowiska jadąc samochodem i było ono tak przekonywujące, że prawie mogłam poczuć powiew gorącego smogu na twarzy. Sama fabuła bardzo mnie wciągnęła. Chętnie przeczytam coś jeszcze tego autora.

Odkrycia stycznia

Po tym filmie na jakiś czas będę mieć dość zimy, krwi i kowbojów. Historia jest oparta na faktach, chociaż ciężko było mi w to uwierzyć widząc scenę z niedźwiedziem. Mimo tego, że ten obraz zaliczam do tych cięższych to musicie go zobaczyć. Nie tylko z powodu roli Leo, ale i genialnych zdjęć zimowych krajobrazów.

Poprzednie odkrycia znajdziecie tutaj, tutaj i tutaj.

Widzieliście lub czytaliście coś ciekawego. Grypa uziemiła mnie na kilka dni i chętnie jakoś wykorzystam ten czas.

Może spodoba Ci się też...