QUAQUAVERSAL – Iris van Herpen

Uwielbiam sylwetki, które tworzy Iris van Herpen, ale to nie konstrukcja, w jej ostatniej kolekcji, robi największe wrażenie. Pochłonęła mnie struktura materiałów z których są utkane te kreacje. Na pierwszy rzut oka wyglądają jakby były zrobione z metalowej sieci, ale zbliżenia odkrywają misterne wzory, które nie mogą być przypadkowe.

Projektantka zdradza, że inspirowały ją żywe mosty, które można znaleźć w Indiach. Rośliny, które umiejętnie pielęgnowane są w stanie zbudować ożywioną architekturę natchnęły ją do wykształcenia nowego podejścia do tworzenia odzieży. Drukowane 3D, cięte laserem i wyplatane ręcznie tkaniny układają się w ażurową mozaikę, która zmienia się wraz z kątem patrzenia.

Biel, czerń, odcień skóry i srebro składają się na naturalną paletę kolorystyczną kolekcji Iris. Ten wybór jest uzasadniony biorąc pod uwagę inspirację autorki. Buty robiące wrażenie jakby modelki unosiły się w powietrzu powstały przy współpracy z marką Finsk, ich kosmiczne koturny możecie zobaczyć tutaj.

Iris van Herpen trafia do mojego geometrycznego gustu, chociaż w tej kolekcji można doszukać się jej tylko w wersji mikro. Jeśli jesteście ciekawi jej poprzednich projektów zapraszam tutaj, tutaj i tutaj.

Możliwe, że to myślenie życzeniowe i już wszędzie widzę garnitury, ale właśnie z tą częścią garderoby skojarzył mi się kombinezon, który widzicie poniżej.

Źródła:

http://www.irisvanherpen.com/womenswear#quaquaversal

Może spodoba Ci się też...