Odkrycia lutego

Odkrycia lutego

Też luty przecieka Wam przez palce? Niby był krótszy od reszty miesięcy najwyżej o dwa dni, ale minął zanim się obejrzałam. Zapraszam na dwie recenzje seriali, jeden klasyczny film i jedno anime. Koniecznie pochwalcie się rzeczami, które sami odkryliście w tym miesiącu.

Odkrycia lutego

Better call Saul

Wszyscy fani Breaking Bad pewnie kojarzą Saula Goodmana. Prawnika głównych bohaterów i speca od prania brudnych pieniędzy. Ta postać okazał się tak ciekawa, że doczekała się własnego serialu. Spodziewałam się dobrej komedii i chociaż szybko okazało się, że bliżej mu do tej czarnej lub dramatu, to i tak nie umiałam oderwać się od ekranu.

Odkrycia lutego

Wolny strzelec

Od pierwszej sceny wiadomo, że z głównym bohaterem coś jest nie tak. Gdy dodacie do tego rządzę sensacji, zasadę “krew na pierwszą stronę” i konkurencję w branży, to będziecie mieli prawie pełny obraz emocji jakie budzi ten film. Z jednej strony, gdy patrząc jak daleko można się posunąć chcąc zdobyć dobry materiał, czujemy ulgę, bo to fikcja. A z drugiej czasami połowa wieczornych wiadomości to katastrofy, wypadki lub pożary. Ciekawe czy ktoś policzył ile czasu antenowego poświęcono na spekulacje dotyczące Kajetana P.

Odkrycia lutego

The Fall

Jeżeli szukacie serialu na wieczór po męczącym dniu to The Fall będzie dobrym wyborem. Umiarkowanie skomplikowana intryga opowiada o mordercy kobiet grasującym w Belfaście. Jedną z głównych ról gra Jamie Dornan, którego po “Pięćdziesięciu twarzach Greya”, chyba już nigdy nie będę w stanie traktować poważnie, ale w tej produkcji się sprawdził.

Odkrycia lutego

Księżniczka Mononoke

Od lat nie oglądałam żadnego anime, chociaż wychowałam się na Sailor Moon i Pokémonach. Miło było przypomnieć sobie ten rodzaj estetyki. Obawiałam się, że z tym filmem będzie tak jak z niektórymi książkami, którymi zachwycałam się w dzieciństwie, a teraz nie byłabym w stanie przez nie przebrnąć. Jednak spodobało mi się japońskie podejście do opowiadania historii i mitologia w której została ona osadzona.

Może spodoba Ci się też...