Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Już kilka miesięcy temu poznaliśmy kolory, które będą dominować w 2016 roku. Odcieni Rose Quaetz i Serenity póki co nie widać na ulicach, ale dzisiejsza kolekcja Versace Fall 2016 świadczy o tym, że to tylko kwestia czasu. Prognozy Pantone są jak samospełniające się przepowiednie i prędzej czy później stają się rzeczywistością.

Ani błękit, ani brudny róż nie należy do moich ulubionych kolorów, ale już niedługo wszędzie będzie ich pełno. Od ubrań, przez sprzęt, kolor samochodów, po makijaż i dekorację wnętrz. Donatella Versace zinterpretowała ten trend w bardzo autonomiczny sposób. Udało jej się uniknąć mdłości, którą groziłoby zestawienie tych odcieni w surowej postaci.

Chociaż cześć tej kolekcji jest bardzo elegancka, to nie umiem się oprzeć wrażeniu, że jednocześnie jest sportowa. Szczególnie, gdy wszędzie widzę zamki błyskawiczne.

Przedłużeniem całego założenia Donatelli są buty, które także zdobią zamki błyskawiczne, ostre noski, akcenty kolorystyczne i połączenie faktur o różnym wykończeniu. Poza szpilkami o standardowej długości znajdziemy tutaj kitten heels – obcasy o wysokości od 3,5 do 5 centymetrów, które bardzo lubię. Z jednej strony zmieniają proporcje sylwetki delikatnie ją wysmuklając. Zmuszają do wyprostowania się i poruszania się jakbyśmy miały obcasy, ale dobrze zaprojektowane są wygodne jak buty z płaską podeszwą.

Uwielbiam patrzeć na kobiety poruszające się w 12 centymetrowych szpilkach, ale moje stopy wolą bardziej przyziemne obcasy. Jaką wysokość butów lubicie najbardziej nosić, a jaką oglądać?

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Versace Fall 2016

Źródła:

http://www.vogue.com/fashion-shows/fall-2016-ready-to-wear/versace

Może spodoba Ci się też...