Zuhair Murad Couture Spring 2015

 

Zuhair Murad Couture Spring 2015

Po projektach Zuhaira Murada zawsze było widać, że ten twórca potrafi obserwować i nazywać damskie marzenia. Jego kreacje przypinające kostiumy do Baśni z 1001 nocy i łatwiej możemy sobie je wyobrazić w takiej roli niż ilustrujące naszą codzienność. Mimo tego nie można odmówić temu projektantowi magii, która drzemie w każdej jego kolekcji.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, gdy patrzymy na kolejne kolorowe sylwetki to wyrazisty geometryczny podział, który w przypadku niektórych kreacji daje wrażenie klatki obrysowującej figurę modelki i uwydatniającej pewne jej części. Zuhair połączył ideę sukni wieczorowej z konstrukcją gorsetów zmuszając jedwab, tiul i szyfon do tworzenia kształtów na nowo wytyczających granice sylwetki.

Przezroczystości sprawiają, że to co mogłoby wyglądać jak zniekształcająca zbroja, jest lekkie i subtelne. Aplikacje i hafty są znakiem rozpoznawczym tego projektanta, dlatego pełno ich i w tej kolekcji, tak jak wzorów z cekinów, pereł i kryształków.

Poprzednie kolekcje Zuhaira Murada możecie znaleźć tutaj i tutaj.

 

Zuhair Murad Couture Spring 2015

 

 

 

 

 

Kontrast pomiędzy haftowanym gorsetem, a zwiewną spódnicą wygląda pięknie, szczególnie w tych kolorach. Podobają mi się opaski z metalowych liści na głowach modelek. To świetna alternatywa dla diademów, które wydają się naturalnym wyborem.

Zuhair Murad Couture Spring 2015

 

 

 

Każda kolekcja tego projektanta kończy się suknią ślubną, ale w tym wydaniu nie jest to najsilniejsza część tej kolekcji.

 

Źródła:

http://www.zuhairmurad.com/en/couture-spring-15

Może spodoba Ci się też...