Iris van Herpen – LUCID collection

Od dawna mam słabość do projektów Iris van Herpen, więc obok jej nowej kolekcji tez nie mogłam przejść obojętnie. Tym bardziej, że tym razem cała linia jest analizą świadomego snu i tego co może powstać na styku świadomości z nieświadomością.

Ta kolekcja trafia do mnie na dwóch płaszczyznach: wizualnej, bo wygląda bardzo futurystycznie i ideologicznej, ponieważ od kilku miesięcy uczę się świadomie śnić i dopiero poznaję możliwości jakie daje ta forma aktywności. Dziwię się, że dopiero teraz ktoś zainspirował się tą formą snu, bo wielu projektantów tworzy rzeczy, które wyglądają na powstałe w onirycznym transie.

Po raz kolejny Iris łączy nowoczesne technologie  ręcznym wykonaniem. Jedna sukienka może składać się z nawet z 5000 elementów drukowanych 3D. Spod egzoszkieletów przebijają szarości, czerń i odcienie nude. Wstęgi z modelowanego poliamidu opalizują dając wrażenie drugiej skóry.

Aero shoes, które widać na stopach modelek, powstały we współpracy z Finsk i składają się z drewna, ciętej laserowo skóry i przezroczystego akrylu łączącego podstawę z cholewką.

Inne kolekcje Iris van Herpen znajdziecie tutaj, tutaj i tutaj.

Zorientowaliście się kiedyś, że śnicie?

Biały wzór na sukiennice, którą widzicie powyżej przypomina piękną konstrukcję z kolekcji CAPRIOLE

Tak jak w wiele kolekcji w tym sezonie, w tę także wkradł się motyw poszerzanych bioder.

Źródła:

http://www.irisvanherpen.com/

Może spodoba Ci się też...