5 najlepszych kanałów na YouTube

5 najlepszych kanałów na YouTube

YouTube jest taki jak sam Internet. Można znaleźć tam wszystko. Wielu rzeczy nauczyłam się dzięki temu medium, np. jak zmienić żarówkę w samochodzie. Zapraszam na mój subiektywny ranking pięciu najlepszych kanałów na YT.

Anna Akana

Mogę pochwalić się tym, że znałam jej kanał (jak 1 000 000 jej subskrybentów) zanim wystąpiła w Ant-Manie. Anna się nie ogranicza. Poza produkowaniem, reżyserowaniem i graniem we własnych filmach, ma swoją linię koszulek i jeździ po Ameryce ze swoim stand upowym tournee. Potrafi w pozytywny sposób mówić o całkiem poważnych sprawach i społecznych paradoksach. Czego nie dotknie, zawsze trafia w punkt. Poza tym jej filmy są świetne od czysto technicznej strony i mają przyjemną, komiksową stylistykę.

Arlena Witt

 

Też tak macie, że niektórych rzeczy nie jesteście w stanie zauważyć, dopóki ktoś Wam nie pokarze. Arlena mówi o różnicach w angielskiej wymowie, których do tej pory nie doceniałam. Po obejrzeniu jej filmów, słuchając angielskiego, zaczynam wychwytywać nowe dźwięki. Pokazuje je na przykładach z popkultury, a teorię ogranicza do minimum. Pozwala mi w przyjemny sposób odhaczać dzienną dawkę angielskiego.

Lisa Eldridge

Kanał urodowy z minimalistycznym podejściem do makijażu. Lisa jest charakteryzatorką, która ma za sobą współpracę ze wszystkimi liczącymi się magazynami modowymi i regularnie robi make-up gwiazdom na czerwony dywan. W jej filmach podoba mi się to, że mimo ogromnego doświadczenia i możliwości stosuje najmniej makijażu jak to tylko możliwe, by osiągnąć efekt. Zamiast grubej warstwy kosmetyków spod której nie prześwituje żywa skóra.

TEDx Talks

Znacie to powiedzenie, że jeżeli nie potraficie czegoś wyjaśnić w prosty sposób to tego nie rozumiecie. TEDx Talks to filmy z ludźmi, którzy to potrafią. Jest tyle tematów, które poruszają, że jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś o świecie, to pewnie powstał już na ten temat jakiś TEDx Talks.

 Krzysztof Gonciarz

Jeden z najbardziej znanych polskich youtuberów. Podobają mi się jego vlogi o codzienności, która nie jest typowa, ale bez zadęcia i pokazywania tylko jasnych stron. Poza tym można zobaczyć tutaj naprawdę ładne zdjęcia i ciekawy montaż.

Macie ulubione kanały YT? Polećcie mi coś ciekawego.

Może spodoba Ci się też...