Eva Klabalova

Eva Klabalova

Czeska projektantka Eva Klabalova mówi, że jej największa inspiracją są podróże i to z myślą o nich tworzy swoje projekty. Dzisiaj mam dla Was przegląd jej dorobku, w którym jedynym stałym elementem jest zmiana. Eva lawiruje pomiędzy ideą mody zmieniającej się jak kameleon, a nomadyczną filmozofią.

Projekt, który widzicie na pierwszym zdjęciu to Around. Składa się z elementów, które można łączyć tworząc z czółenek buty o różnej wysokości. Ideą tej kolekcji jest połączenie skóry i lekkiego tworzywa, koloru pustyni i morza. Przeciwieństw, które dobrze się ze sobą komponują. Linia wpisuje się w ogólne założenie projektantki dotyczące mody – pozwala na dostosowanie do warunków atmosferycznych w czasie podróży.

Eva Klabalova

Eva Klabalova

Turn IT! Click IT!

Eva Klabalova

Założeniem tego projektu były buty zmieniające się tak szybko jak sytuacja. Skóra, drewno i miedź składają się na konstrukcję, którą można personalizować. Eva Klabalova jest bardzo konsekwentna w forsowaniu swojej wizji, która nie dotrze do każdego odbiorcy. Mnie podoba się asymetryczne upięcie, pierwsze na zdjęciu powyżej, ale na co dzień nie chciałby mi się kombinować.

Eva Klabalova

Organic

Eva Klabalova

Organic to ręcznie wykonany model, który swoją nazwę zawdzięcza płynnym liniom tworzącym niebieskie sandały. Można transformować je w torebkę, ale jestem pewna, że na stopach prezentowałyby się lepiej.

Plug IN!

Eva Klabalova

Nie umiem się doczekać kiedy tego typu rozwiązania wejdą do szerokiej sprzedaży. Model Plug In pozwala na ładowanie telefonu dzięki wbudowanej ładowarce wytwarzającej prąd w trakcie chodzenia. Genialne!

Inną interpretację butów modułowych możecie znaleźć tutaj. Myślicie, że moda, którą można transformować przyjmie się szerzej?

Źródła:

Home

Może spodoba Ci się też...