Szkicownik nr 6

Szkicownik nr 6

Szóstą część szkicownika zaczynamy od portretu Iris Apfel. Kobiety która jest dla mnie ogromną inspiracją i żywym świadectwem na to, że starość nie musi zabijać w ludziach charakteru. Tak jak Maria Czubaszek Iris Apfel ma ogromny dystans do siebie i swojego wieku. Portret tej ikony mody powstawał w kilku etapach. Zaczęłam od szkicu ołówkiem, potem nałożyłam farbę w miejsca, w których miały być cienie. Druga warstwa farby i słynne okulary złożyły się na to co widzicie powyżej.

W zeszłym miesiącu przeprosiłam się z ręcznym rysowaniem. Tylko jeden z rysunków w tym zestawieniu powstał elektronicznie. Reszta to mniej lub bardziej udane szkice ołówkiem i długopisem. Dziewczynkę poniżej zmalowałam ołówkiem. Starałam się uchwycić grymas w dolnej części twarzy i lekko wystraszone oczy. Sami oceńcie czy mi się udało.

Szkicownik nr 6

Kolejny portret powstał na podstawie zdjęcia młodej Meryl Streep, jak widać na obrazku, nie zawsze jedna połowa twarzy pasuje do drugiej.

Szkicownik nr 6

Na początku nie przyznawałam się, że rysunek poniżej powstał na odstawie zdjęcia Cate Blanchett. Całe szczęście została rozpoznana.

Szkicownik nr 6

Znudziło mi się rysowanie twarzy, plecy też potrafią być wyraziste.

Szkicownik nr 6

Może tych najbardziej nieudanych rysunków tutaj nie pokazuję, ale przyznaję się też do tych mniej udanych.

Szkicownik nr 6

Szkicownik nr 6

Poprzednie części szkicownika znajdziecie tutaj, tutaj, tutaj i tutaj.

Może spodoba Ci się też...