“Goodie 2 Shoes” Natalie Cosette Thorne

Goodie 2 Shoes Natalie Cosette Thorne

Ręka do góry, która z Was nie miała ochoty zdjąć, obcierających do krwi butów i iść dalej boso. Powiedzcie, czy mężczyźni też tak mają? No może w butach do garnituru. Na złe dopasowanie po zakupie, niewiele możemy poradzić. Okazuje się, że istnieje wyjście, gdy nagle ostatnią rzeczą, której potrzebujemy to te dziewięciocentymetrowe obcasy na nogach.

Natalie Thorne stworzyła buty, które można przekształcać. Wydłużać, skracać, dodawać nosek i inne zdobienia lub z nich zrezygnować. Każdy z nich trzyma się na mocnych magnesach. Obcas może mieć 9 lub 4 centymetry. Wstawki z tworzywa można łatwo zdjąć jeżeli macie ochotę na coś bardziej minimalistycznego albo zamontować na zatrzaskach elementy w innym kolorze.

Niestety rzadko buty mogą pełnić tylko jedną funkcję. Elegancko wyglądać i nadawać się do pościgu za autobusem. Ten model ma elastyczne wstawki w podbiciu dzięki którym podeszwa może dostosować się do różnych wysokości obcasa.

Podoba mi się idea butów dopasających się do potrzeb, jednak nie mam ochoty nosić w torebce, poza całą masą potrzebnych rzeczy, garści elementów, które mogłabym zamontować na butach. Za to obcas do podwyższania ich wtedy, kiedy wymaga sytuacja, jak najbardziej.

Widzicie miejsce dla takiej technologii w swojej szafie, czy to przerost treści nad formą, który nie przyjmie się na szersza skalę?

Goodie 2 Shoes Natalie Cosette Thorne

Goodie 2 Shoes Natalie Cosette Thorne

Źródła:

http://www.yankodesign.com/2008/07/17/mood-shifting-shoes/

Może spodoba Ci się też...