Odkrycia czczerwca – Amy, Yves Saint Laurent i moje guilty pleasure

Odkrycia czczerwca - Amy, Yves Saint Laurent i moje guilty pleasure

Czerwiec to dla mnie miesiąc sesji, co odbiło się na Odkryciach. Mimo tego mam dla Was kilka filmowych perełek, jedną książkę, której spokojnie można by używać w samoobronie i wideo dla wszystkich fanów organization porn.

The Most Satisfying Video In The World

Na początek cykl filmów na YouTube, który pozwalał mi odstresować pomiędzy egzaminami. Nic mnie tak nie odpręża, jak patrzenie jak wszystko idealnie się układa. Szczególnie, gdy wokół mnie panuje chaos. Mogę godzinami patrzeć na idealnie ułożone ubrania na Pinterest. Organization porn to jedna z moich guilty pleasure.

Stulecie detektywów

Książka Jürgena Thorwalda, którą w całkiem przystępny sposób opisuje długą drogę kryminalistyki do stanu w którym jest obecnie. Niestety często zasypiałam po kilku stronach, ale nie mogę winić za to autora, bo historia wyświetlania morderstw jest taka jak samo życie – długa, mozolna i bardzo niespektakularna. Chętnie przeczytam kolejne dwie książki Thorwalda – “Stulecie chirurgów” i “Ginekologów”.

Odkrycia czczerwca - Amy, Yves Saint Laurent i moje guilty pleasure

Nowy sezon gry o tron przypomniał mi dlaczego zaczęłam oglądać ten serial. Każdy odcinek w zupełnie nieprzewidywalny sposób zmienia historię. Muszę się powstrzymywać, żeby nie zaspoilerować Wam żadnego z wątków. Kawałek dobrego kina w odcinkach.

Odkrycia czczerwca - Amy, Yves Saint Laurent i moje guilty pleasure

Film dokumentalny o legendarnej Amy Winehouse. Duża część narracji wypełniają filmy nakręcone przez samą bohaterkę lub jej najbliższych. Smutna opowieść o tym jak bardzo destrukcyjna potrafi być rodzina i jak mocno można być nieprzygotowanym na własny sukces.

Odkrycia czczerwca - Amy, Yves Saint Laurent i moje guilty pleasure

Kolejny film biograficzny z którego tchnie niesamowitą samotnością. Historia Yves Saint Laurenta, wizjonera który płacił wysoką ceną za swój geniusz. W tle widać kawałek naprawdę dobrej mody, jednak nawet ona nie potrafi przykryć ogromnej pustki w życiu głównego bohatera.

Orange Is the New Black II

Serial, który odkryłam już miesiąc wcześniej i tak się wciągnęłam, że obejrzałam drugi sezon. Ta seria podoba mi się nawet bardziej niż poprzednia, bo nie ma w niej tyle Piper, która strasznie mnie denerwowała w pierwszym sezonie.

Odkryliście coś ciekawego w czerwcu?

Poprzednie Odkrycia zobaczycie tutaj, tutaj i tutaj.

Może spodoba Ci się też...