Odkrycia jesieni – Narcos, Jobs, Cosmos, Wywiad z Borutą

Odkrycia jesieni - Narcos, Jobs, Cosmos, Wywiad z Borutą

Jak to jest z tymi długimi jesiennymi wieczorami? Naprawdę ktoś ma wtedy więcej czasu na czytanie lub oglądanie filmów? Bo jedyna zmiana, która zaszła w moim rozkładzie dnia jest taka, że teraz więcej rzeczy robię przy sztucznym świetle. Niemniej jeżeli chcecie na chwilę zapomnieć o depresyjnej aurze za oknem to mam dla Was kilka propozycji, które potrafią wciągnąć.

Wywiad z Borutą

Ebook napisany przez Łukasza Orbitowskiego i Michała Cetnarowskiego, który jest częścią projektu Allegro Legendy Polskie. Podoba mi się drugie życie jakie zyskują polskie klasyki. Zadziwiające jest to jak bardzo mogą być aktualne, po zaadaptowaniu do obecnej rzeczywistości. Audiobook grany przez Krystynę Jandę i Tomasza Drabka pochłonęłam na raz. Można go pobrać z oficjalnej strony Legend Polskich.

Odkrycia jesieni - Narcos, Jobs, Cosmos, Wywiad z Borutą

Serial popularnonaukowy, który na IMDb ma ocenę 9.3/10. To wizualna uczta opowiadająca historię kosmosu, w tym ten krótki kawałek obejmujący pojawienie się w nim człowieka. Wiedza o fizycznych zasadach działania naszego świata została tu przedstawiona w bardzo zrozumiały i atrakcyjny sposób. To jeden z tych seriali, które każdy powinien zaliczyć i to najlepiej na etapie szkoły średniej.

Narcos 2

W drugim sezonie Narcos Pablo Escobar jest równie dobrze zagrany. Jednak akcenty dramatyczne są znacznie trafniej rozłożone. Ta seria idealnie wpisuje się w narkotyczny model, w którym wolimy zarwać noc niż odłożyć oglądanie na następny dzień. Widząc Kolumbię pływającą we krwi cieszyłam się, że urodziłam się tutaj, a nie w kraju, w którym nawet nie wychodząc z domu trzeba brać pod uwagę ryzyko oberwania zabłąkaną kulą.

Jobs

Można lubić lub nie twórcę Apple, ale film który powstał na podstawie jego biografii jest fascynujący. W całości opiera się na postaci Jobsa, którego psychikę mamy okazję analizować, pokazaną pomiędzy premierami jego kolejnych produktów. Akcja nie ma tutaj większego znaczenia, a mimo tego film ma swoją dynamikę. W dodatku główną postać gra Michael Fassbender.

Bulwar zachodzącego słońca

Klasyk, który powinien zobaczyć każdy miłośnik kina choćby tylko dla kronikarskiego obowiązku. Zabawnie jest obserwować jak długą drogę przeszły fabuły od tego czasu, chociaż główne zasady się nie zmieniły.

Odkryliście coś ciekawego tej jesieni?

Poprzednie odkrycia znajdziecie tutaj i tutaj.

Może spodoba Ci się też...