4 sposoby na przetrwanie grypy / przeziębienia

4 sposoby na przetrwanie grypy / przeziębienia

Czasami przyjście jesieni możemy odczuć bardzo dosłownie. Przypomina nam o tym ból głowy, gorączka, kaszel i katar. Mimo leków te stan trwa jakiś czas. Dzisiaj mam dla Was 4 sposoby na to jak przetrwać grypę i nie zwariować we własnym łóżku.

Od września wszystkie bloki reklamowe krzyczą, że rozpoczął się sezon na grypy i przeziębienia. Jakby chłód i zacinający deszcz nie był wystarczająco sugestywny. Wiedziałam, że cieplej już nie będzie, więc się na to przygotowałam. Jednak mimo ciepłej kurtki i dziennej porcji witaminy C to paskudztwo dopadło i mnie.

Możliwość zostania w domu jest pewnym luksusem, ale czasami to konieczność jeżeli nie chcemy chodzić i zarażać albo wpakować się w coś gorszego niż przeziębienie. Poznajcie moje sposoby na przetrwanie tego czasu:

Zajmij czymś swój mózg

To konieczne, gdy leki zaczynają działać, ale nie jesteście w stanie wykonać nic konstruktywnego. Myślenie o tym ile rzeczy można by zrobić w tym czasie też nie ma sensu. Musicie znaleźć coś, czym zajmiecie swój mózg, aż będzie go można używać do bardziej kreatywnych rzeczy. To jedyny okres, gdy bezkarnie można nadrabiać filmowe i czytelnicze zaległości. Inspiracji możecie poszukać w moich kulturalnych Odkryciach.

Jedz czekoladę

Samopoczucie podczas grypy jest wystarczająco ponure, więc nie ma co się dołować dietą. Wszystko co może poprawić humor jest na wagę złota, dlatego ja preferuję duże dawki czekolady popijane rozpuszczalną witaminą C.

4 sposoby na przetrwanie grypy / przeziębienia

Pij dobrą herbatę

Na co dzień nie zawsze o tym pamiętam, ale gdy jestem chora mogę wypić tyle szałwii ile jestem w stanie donieść do łóżka. A jeśli do swojego ulubionego rodzaju tego napoju dodacie jeszcze łyżkę miodu to właściwie jest już lekarstwo.

4 sposoby na przetrwanie grypy / przeziębienia

Śpij

To rozwiązanie idealne. Sama chciałabym przespać całe złe samopoczucie, a przynajmniej katar, więc jeśli tylko możecie śpijcie jak najwięcej. Trzy poprzednie punkty bierzcie pod uwagę, gdy już nie umiecie wysiedzieć w łóżku.

Gdy już poczujecie się zamiast uginać się pod ilością zadań sprawdźcie moje awaryjne planowanie, które zostało przygotowane na właśnie takie sytuacje.

Koniecznie podzielcie się ze mną swoimi sposobami na przetrwanie przeziębienia. Ciekawie czy znajdzie się chociaż jedna osoba, która nigdy nie choruje.

Zdjęcia: Mike Wilson, Brigitte Tohm, Cole Hutson

Może spodoba Ci się też...