Vera Wang – dekadenckie suknie ślubne

Vera Wang - dekadenckie suknie ślubne

Wiem, że czytają mnie także panowie, ale dzisiaj mam dla Was na początek typowo damskie pytanie. Wyobrażałyście sobie to jak będzie wyglądał Wasz ślub? I jeśli tak to ile miałyście lat? Dla mnie to dość egzotyczne, bo nigdy nie miałam tego rodzaju przemyśleń. Jestem pewna, że było to związane z ilością disco polo na rodzinnych weselach, na które miałam prawie tak samo dużą alergię jak na wodzirejów. Delikatnie zaczęłam się nad tym zastanawiać widząc suknie ślubne Very Wang i to nie ze względu na wagę tego wydarzenia tylko okazję do założenia jednej z jej sukienek.

Tak jak ja suknie ślubne Very Wang ewoluowały w czasie, opisując jej poprzednie kolekcje, widziałam że odchodzi od standardu typu princess na rzecz czegoś bardziej wyrafinowanego. Dalej jej projekty nie są minimalistyczne, ale coraz trudniej nazwać je bezami, a nawet jeśli to ich wytrawnymi odmianami.

W kolekcji dedykowanej na jesień przyszłego roku słychać echo codziennych trendów. Można to poznać po różnych wariatach odsłoniętych ramion, najbardziej spektakularne jest to na pierwszym zdjęciu. Ten rodzaj oderwanych rękawów można znaleźć tutaj w tradycyjnej wersji i przeźroczystej lub marszczonej.

Poza układanym warstwowo tiulem dużą rolę odgrywa koronka zdobiąca suknie na gorsecie i spódnicy. Poza bielą i powtarzającymi się materiałami poszczególne modele w tej kolekcji nie łączy prawie nic. Kroje są skrajnie różne od syren z rozcięciem u dołu, poprzez sylwetkę o wyglądzie litery A, po szeroko rozkloszowaną suknię nawiązującą do stylu pirnsess.

Vera Wang - dekadenckie suknie ślubne

Odkąd zaczęłam śledzić modowe poczynania Very, zawsze były pełne maksymalizmu. Nie można odmówić jej tego i teraz, ale ten rodzaj przepychu przemawia do mnie znacznie bardziej. Zdarzyła się Wam wyrosnąć z jakiegoś projektanta, czy mimo lat guts się Wam nie zmienił?

Wcześniejsze kolekcje Very Wang znajdziecie tutaj.

Vera Wang - dekadenckie suknie ślubne

Tkaninę ułożoną w sposób warstwowy i dająca lekko chaotyczny efekt można było często spotkać we wcześniejszych kolekcjach tej projektantki.

 

Może spodoba Ci się też...