The OA

The OA

“W niewoli najgorsze są pierwsze dni, gdy budzisz się jako wolny człowiek, a potem dociera do Ciebie jak jest naprawdę.” The OA to serial o fizycznym i psychicznym zniewoleniu oraz tym jak daleko można się posunąć by się z niego uwolnić. Aby odzyskać wolność Prairie jest gotowa się przekroczyć granicę, dla jednych absurdu, a dla innych obłędu. Ta produkcja Netflixa konstrukcją przypomina trochę Stranger Things, ale na poważnie. Identyczna historia mogłaby zdarzyć się w naszym świecie i tylko od naszej interpretacji zależałby jej wymiar.

The OA

Prarie wraca do domu po kilku latach od zniknięcia. Pierwszy raz widzi swoich rodziców, ponieważ w niewoli odzyskała wzrok. Od początku wiadomo, że nosi w sobie jakąś historię, jednak nie chce jej nikomu wyjawić. Bez względu na to jak bardzo otoczenie próbuje jej ją wydrzeć i dowiedzieć się skąd na jej plecach paskudne blizny. W końcu OA (Prarie) postanawia zwierzyć się 5 osobom, od tej chwili ich życie zaczyna się zmieniać. To serial, którego fabuła opiera się na realnym świecie z dodaną metafizyczną warstwą, która miejscami ma sens, ale czasami wydaje się całkowicie nierealna. Mechanizm stary jak świat. Tylko od nas zależy czy chcemy wierzyć w historie OA. To bardzo brutalna opowieść osadzona w równie brutalnym świecie, który jest bardzo podobny do naszego. Mimo tego, że zachowanie głównej bohaterki wydaje się absurdalne to jej otoczenie zaczyna na nie reagować i zmieniać się w wybrany przez nią sposób.

To nie jest seria, która daje nam gotowe odpowiedzi. Na początku miałam dużo pytań i mimo tego, że już skończyłam oglądać, to nadal mam ich dużo, tylko innych. To serial dla ludzi, którzy lubią kwestionować rzeczywistość.

Może spodoba Ci się też...