5 aplikacji ułatwiających życie

5 aplikacji ułatwiających życie

Jednym z moich ulubionych słów jest optymalizacja, dlatego w cienie są u mnie wszelkie rozwiązania, które mogą ułatwić mi życie. Zapraszam na mój subiektywny przegląd aplikacji, które pomagają mi lepiej się zorganizować, oszczędzają mój czas lub pozwalają wycisnąć z niego jeszcze więcej.

Wunderlist

Pierwsza aplikacja typu “to do list”, która sprostała moim oczekiwaniom. Wcześniej byłam wierna listom spisywanym ręcznie. Miało to swój urok, ale noszenie ze sobą grubego kalendarza było kłopotliwe. W Wunderliście planuję zadania na 7 dni do przodu i rozbijam na zadania większe projekty. To narzędzie pomaga mi pozbyć się uczucia, że ilość moich zobowiązań i planów mnie przygniecie. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak miałabym cokolwiek ogarniać bez tej formy planowania.

Memrise

Aplikacja do nauki języków. Pozwala ustawiać dzienne cele i zbierać punkty za kolejne dni i poziomy. To narzędzie przypomina wirtualne fiszki, z których możemy skorzystać w dowolnym momencie. Jest idealne dla ludzi zbyt zabieganych by znaleźć codziennie chwilę na naukę języka. Jasne, że słówka to nie wszystko, ale lepszy taki kontakt z językiem niż żaden.

5 aplikacji ułatwiających życie

Momentum

To dodatek do Chrome o którym pisałam już w Odkryciach. Zastępuje ekran nowej karty w przeglądarce. Można w nim wyznaczyć zadania na dany dzień i skreślać gdy tylko się jakieś ukończy. To idealne rozwiązanie dla osób pracujących przy komputerze i szybko się rozpraszających, ponieważ każde otwarcie nowej karty przypomina o tym co mamy danego dnia zrobić.

One Note

Też tak macie, że jak czegoś nie zapiszecie to zapomnicie? Gdyby nie OneNote pewnie utonęłabym w powodzi karteczek z pomysłami na posty, długoterminowymi planami lub innymi informacjami, które mogą się mi kiedyś przydać. Ta aplikacja pozwala mi trzymać wszystkie notatki w jednym miejscu i sprawnie nimi zarządzać.

Tidal / Spotify

Ostatnią aplikacją znacznie uprzyjemniającą moje życie jest coś do odtwarzania muzyki. Nie mam na myśli jakiegoś konkretnego narzędzia, bo aplikacja Tidala na Windows Phone pozostawia wiele do życzenia. Jednak teraz nie wyobrażam sobie dnia bez słuchania muzyki.

Koniecznie napiszcie mi jakie są Wasze ulubione aplikacje.

Może spodoba Ci się też...