Jak przetrwać wiosenne przesilenie

Jak przetrwać wiosenne przesilenie

Też tak macie, że całą zimę czekacie na wiosnę, a gdy pojawiają się pierwsze promienie słońca to nie macie na nic sił? Jeśli wam też się to zdarza to nie musicie się martwić – to normalne. Okazuje się, że nasze organizmy nie potrafią tak szybko przestawić się na wiosenne obroty i mogą reagować sennością, bólem głowy, osłabieniem oraz złym samopoczuciem. Mam dla Was kilka wskazówek jak przetrwać ten czas.

Podziwiam ludzi, którzy z nadejściem wiosny wyciągają rowery lub ciuchy do biegania. Ja cały swój wysiłek wkładam w to żeby nie zasnąć. Ambitne plany idą w odstawkę, a fakt że niczego nie zawalam zaliczam do cudów. Pierwszą rzeczą, która może sprawić, że łatwiej nam będzi znieść ten czas jest:

Planowanie i odkładanie

Brzmi jak oksymoron, ale ma swój sens. Nie ma co mnożyć zadania, jeśli i tak nie będziemy w stanie się z nimi uporać. Ale lepiej mieć to pod kontrolą i robić tylko to, czego nie da się odłożyć na bardziej produktywny czas. Cała reszta może poczekać.

Jak przetrwać wiosenne przesilenie

Dbanie o siebie

Lekka dieta z dużą ilością warzyw nie zaszkodzi. Z wahaniami hormonalnymi jakie pojawiają się w tym czasie pomogą się uporać regularne spacery. Jest też wskazane picie dużej ilości wody. Jednak nie ma co się łudzić, że duża porcja nowalijek przegoni wiosenną chandrę. Pewnie nie, ale za to przebrniemy przez nią w lepszej formie.

Odpuszczanie

Wiosna jest czasem, gdy wielu ludzi przypomina sobie o noworocznych postanowieniach i postanawia w końcu je wdrożyć. Zaczyna trenować nowe rzeczy lub bierze na siebie nowe projekty. Jednak jeśli utrzymanie się w pionie wymaga ogromnego wysiłku to lepiej dać sobie spokój i naładować baterie.

Wiosenne przesilenie ma tylko jeden plus – mija. W ciągu kilku tygodni nasze organizmy dochodzą do hormonalnego ładu i znów możemy podbijać świat. Jakie są Wasze sposoby na przetrwanie wiosennego przemęczenia? 

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak przetrwać grypę/przeziębienie zapraszam tutaj.

fot. Pham Trung Kien, Michael Gaida

 

 

Może spodoba Ci się też...