Odkrycia kwietnia – Narratologia, Podejrzani, 13 reasons why, Discovery

Odkrycia kwietnia - Narratologia, Podejrzani, 13 reasons why, Discovery

Kwiecień był miesiącem trudnych pytań i niełatwych odkryć. Znalazłam serial, który z każdym odcinkiem podkopywał moją wiarę w ludzkość i film po którym wcale nie było lepiej. Humor poprawili mi Podejrzani, a Narratologia Pawła Tkaczyka pozwoliła mi spojrzeć na tworzenie historii z bardziej praktycznej strony.

Narratologia

Mogłoby się wydawać, że o opowiadaniu historii powiedziano już wszystko, więc kolejna książka na ten temat nie powinna robić nam różnicy. Jednak chociaż instynkt, który każe nam słuchać opowieści jest pierwotny, to ich nośniki się zmieniają. Narratologia to książka o tym jak opowiadać historie za pomocą współczesnych mediów, na przykład, społecznościowych. Obowiązkowa pozycja dla wszystkich social media ninja lub tych zajmujących się storytellingiem.

The Discovery

Jesteście w stanie wyobrazić sobie co stało by się z ludźmi, gdyby ktoś udowodnił, że życie pozagrobowe istnieje. Jestem pewna, że znalazłyby się osoby, zdolne do tego by się zabić, żeby dowiedzieć się jak będzie ono wyglądać. The Discovery to film, którego akcja zaczyna się po tym, jak Thomas Harbor, grany przez Roberta Redforda, ogłasza właśnie takie odkrycie. Wraz z falą samobójstw pojawia się pytanie, czy warto było ujawniać taką informację i jak właściwie wygląda to życie po śmierci. Jeżeli lubicie egzystencjalne tematy to film dla Was.

Podejrzani

Film Bryana Singera z jednym z najbardziej zaskakujących twistów z jakimi się do tej pory zetknęłam. To misternie utkana intryga, która została nagrodzona Oscarem za scenariusz. Wiem, że to kultowa produkcja. Pewnie poza mną wszyscy ją już widzieli i się im nie dziwię. Genialny film.

13 reasons why

Serial Netflixa, który mocno mną wstrząsnął. Tak bardzo, że poświęciłam mu osobny wpis, który możecie znaleźć tutaj. Wiem, że ta produkcja budzi skrajne emocje, ale warto poświęcić na nią trochę czasu, choćby tylko po to by mieć własne zdanie.

Odkryliście coś ciekawego w kwietniu? Po takiej dawce ciężkiej treści szukam czegoś co przywróci mi wiarę w ludzi – znacie coś takiego?

Poprzednie odkrycia znajdziecie tutaj i tutaj.

Może spodoba Ci się też...