5 miejsc, które warto odwiedzić w noc muzeów

5 miejsc, które warto odwiedzić w noc muzeów

Jeżeli jeszcze nie macie planów na ten weekend to mam dla was kilka propozycji na sobotni wieczór. Tegoroczna Noc Muzeów bardzo dobrze się zapowiada, więc zamiast wybierać na ślepo lepiej zaplanować ten dzień wcześniej. Znalazłam 5 wydarzeń w Warszawie, które warto odwiedzić w ten weekend.

Komenda Główna Policji

Nareszcie jest okazja by, niezobowiązująco, wpaść na Komendę Główną Policji. Tylko w sobotę będzie można bezkarnie włamać się do gabinetu komendanta lub wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez funkcjonariuszy z działu kryminalnego. Poza tym planowany jest standardowy pokaz policyjnego sprzętu.

Nowy Teatr

Dla wszystkich miłośników dziwnej sztuki Nowy Teatr przygotował projekt Paradise zawierający trochę instalacji i sztuki video, filmu dokumentalnego, eksperymentalnego oraz dokamerowych performance’ów. To jedno z tych wydarzeń, które trzeba zobaczyć bo opisanie go jest niemożliwe.

5 miejsc, które warto odwiedzić w noc muzeów

Gra miejska SGH

Tej nocy Szkoła Główna Handlowa wpuści zwiedzających w miejsca nie dostępne na co dzień. Historyczny kampus będzie areną gry miejskiej, ale nie trzeba być jej uczestnikiem żeby zobaczyć takie miejsca jak Aula Spadochronowa. Organizatorzy zapowiadają niespodzianki.

Urząd Patentowy RP

Noc Muzeów to idealna okazja by dowiedzieć się o co właściwie chodzi z tymi patentami i czy naprawdę można zastrzec prawie wszystko. W Urzędzie Patentowym będzie można porozmawiać z urzędnikami i wynalazcami. Dobrze zapowiada się prezentacja o tym jak chronić swoją własność intelektualną.

Pracownia rysunku Domin

Na koniec zostawiłam coś co szczególnie mnie zainteresowało. Jeżeli tak jak ja myślicie, że każda okazja do rysowania jest dobra to warsztaty w pracowni Domin będą idealnym wyborem. Poza tym odbędzie tam wystawa prac widzianych w ultrafiolecie.

Macie Już swoje typy na Noc Muzeów? Jeśli nie widzieliście kwietniowych odkryć to koniecznie zajrzyjcie tutaj.

fot. Karolina Grabowska

Może spodoba Ci się też...