Jak znaleźć dobry second hand

Jak znaleźć dobry second hand

Każdy ma swoje hobby. Jedni lubią hazard, a inni (tak jak ja) buszują w second handach. Dzisiaj mam dla Was wpis o tym jak znaleźć dobry second hand, bo niestety nie jest to takie proste. Wiem, że ciucholandy mają równie wiele zwolenników, co przeciwników. Jeśli należysz do tych drugich, to nie namawiam. Śmiało scrolluj dalej lub wróć innym razem.

Second handy to temat rzeka. Sama nadal nie rozgryzłam dlaczego niektórym prawie za każdym razem trafiają się perełki z jedwabiu, a innym ciągle poliester w rozmiarze 44. Jednak zanim cokolwiek kupicie powinniście wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Jak rozpoznać dobry second hand

Kiedyś powiedziałabym, że głównym kryterium jest lokalizacja. Nie byłam zbyt wybredna, grunt żeby było po drodze. Teraz mam trochę inne podejście. Ciucholand to nie butik, mimo tego powinien spełniać pewne standardy, a brak chociaż jednego to u mnie dyskwalifikacja.

Musi być czysto

Nie wymagam drewnianych wieszaków pasujących do wystroju. Jednak jeśli widzisz kurz i brudną podłogę to wiedz, że coś się dzieje. Nie przeszkadza mi PRL-owska lamperia ani niepasujące do niej kafelki. Ubrania powinny wisieć na wieszakach, a nie walać się po kątach. Osobiście nie lubię zbyt wypchanych secondhandów, wchodząc do takiego miejsca mam wrażenie, że nikt tam nie kupuje, a to jest zastanawiające…

Jak znaleźć dobry second hand

Zapach

Wielu osobom przeszkadza sam zapach lumpeksów, tak jak mi piżma w Massimo Dutti. Tego typu miejsca specyficznie pachną, ale nie mogą śmierdzieć. Jeśli zapach Ci przeszkadza, mimo tego, że Twój nos nie należy do wrażliwych, wyjdź. Istnieje ryzyko, że nie spierzesz takiego odoru, więc po co wydawać na niego pieniądze.

Widzisz mole? Uciekaj!

Ten punkt nie ogranicza się tylko do moli, które są w stanie zjeść wszystko co organiczne. Jeśli widzisz jakiekolwiek żyjątka w sklepie, odwróć się i biegnij. Licząc na to, że nie zainfekowały Twojego ubrania.

Mam nadzieję, że te trzy wskazówki pomogą Ci znaleźć idealny second hand. Widziałam wiele wpisów o tym jak kupować w tego typu miejscach. Napiszcie mi w komentarzu jeśli chcecie poznać moją strategię.

Może spodoba Ci się też...