Odkrycia maja – Cloverfield lane 10, Penny Dreadful, Straż! Straż!

Odkrycia maja - Cloverfield lane 10, Penny Dreadful, Straż! Straż!

Długi weekend to idealny czas na nadrobienie kulturalnych zaległości. Jeśli zastanawiacie się co zobaczyć lub przeczytać w ciągu tych kilku dni to zapraszam na trzy krótkie recenzje: filmu Cloverfield lane 10, serialu Penny Dreadful i książki Straż! Straż! Terrego Pratchetta.

Odkrycia maja - Cloverfield lane 10, Penny Dreadful, Straż! Straż!

Cloverfield lane 10

Nareszcie znalazłam film w którym główna bohaterka nie pakuje się w kłopoty na własne życzenie. Walczy o życie tym co ma pod ręką, zamiast potykać się o własne nogi. Zawdzięcza wszystko sobie, a nie fabularnym zbiegom okoliczności. Thriller w postapokaliptycznym klimacie, który trudno mi było przyporządkować do konkretnego gatunku. Dla mnie to horror, przechodzący w sci-fi.

Ta historia całkowicie mnie wciągnęła. W Cloverfield lane 10 prawie do końca nie wiemy, co jest prawdą, a co chorym wymysłem Hawarda. Czy Michell powinna być wdzięczna za to, że ją uratował czy wiać gdzie pieprz rośnie. Nawet jeśli są tam kosmici.

 

Odkrycia maja - Cloverfield lane 10, Penny Dreadful, Straż! Straż!

Penny Dreadful 3

Trzeci sezon serialu, który ma w sobie wszystko, co miłośnicy kina grozy lubią najbardziej. Twórcy gładko wpletli w fabułę historię Frankensteina, pojawia się w nim Van Helsing, a nawet doktor Jekyll. Rdzeniem tej historii jest Vanessa – kobieta do której lgną wszystkie ciemne moce. Na dodatek akcja dzieje się w wiktoriańskim Londynie. Tym razem główna bohaterka musi sama stawić czoła demonom.

Straż! Straż!

Jedna z niewielu książek, które przeczytałam dwa razy. Książki Pratchetta zawsze wprawiają mnie w dobry nastrój, a ta działa ze zdwojoną siłą. Jest coś ujmującego w opowieści o kapralu Marchewie – pierwszym ochotniku w Straży Ankh-Morpork, który robi co może by w mieście zapanowało Prawo i Porządek. Lubię to w książkach Pratchetta, że mimo czytania ich w przypadkowej kolejności tworzą kompletny obraz miasta.

Macie książkę lub film, która zawsze poprawia Wam humor?

Poprzednie odkrycia znajdziecie tutaj i tutaj.

 

Może spodoba Ci się też...