Moje 3 ulubione TED Talk

Moje 3 ulubione TED Talk

Z TED Talk jest jak z aplikacjami. Jeśli istnieje jakieś zagadnienie dotyczące naszego życia to prawdopodobnie powstał już na ten temat jakiś TED Talk. Jest ich tak dużo, że każdy znajdzie coś dla siebie jeśli poświęci na to odpowiednią ilość czasu. Mam nadzieję, że to zestawienie pozwoli Wam skrócić poszukiwania. Zapraszam na wpis o moich trzech ulubionych TED Talk.

Mój ulubony TED Talk

Genialny monolog Profesora Briana Little o tym co naprawdę nas określa. Jak niewiele może mieć do powiedzenia nasza biologia, usposobienie i składniki osobowości, gdy na czymś nam zależy. To jeden z tych filmów, które powinny być pokazywane w szkołach. Bo okazuje się, że wiedza o tym, że się różnimy niesie za sobą dużo krzywdzących stereotypów. Niedawno natknęłam się na jeden z nich przeglądając oferty pracy. Jedna z agencji, szukająca osoby to swojego zespołu, napisała w ogłoszeniu: “Rozumiemy, że jesteś introwertykiem, ale robota musi zostać zrobiona.” Jakby określenie introwertyk było bardziej elegancką wersją lenia.

Jestem pewna, że po obejrzeniu tego filmu nikt nie będzie miał wątpliwości, że introwertycy nie boją się ludzi, a ekstrawertycy nie zwariują jeśli będą musieli spędzić trochę czasu w samotności.

TED Talk Maysoon Zayid jest najbardziej inspirującym filmem jaki znalazłam do tej pory, a zarobiłam naprawdę duży research. Oglądanie ludzi, którzy osiągają swoje cele mimo tak wielu przeszkód jest trochę zawstydzające. Każdy ma swoje problemy, ale rzadko jest ich aż 99 i jak widać to niewystarczający powód by dać się zatrzymać. W dodatku Maysoon Zayid mówi o swoich doświadczeniach z niesamowitym humorem i dystansem do siebie.

Tego nie uczą nas w szkołach


Ile mieliście lat gdy dowiedzieliście się jak myć zęby? Mam wrażenie, że umiem to od zawsze. Niestety, w przeciwieństwie do tej klasycznej, nikt nie uczy nas higieny emocjonalnej. Większość z nas musi samodzielnie nauczyć się jak radzić sobie ze złością, bezsilnością czy odrzuceniem. Okazuje się, że brak tej umiejętności może być równie śmiertelny jak palenie lub miażdżyca. Całe szczęście to jedna z wielu rzeczy, której podstaw możemy nauczyć się z You Tube.

Chętnie poznam Wasze ulubione TED Talk. Koniecznie zostawcie je w komentarzu.

 

Może spodoba Ci się też...