Szkicownik – pierwszy od dawna

Szkicownik - pierwszy od dawna

Po tygodniach przerwy nareszcie wróciłam do rysowania! A nawet więcej – wróciłam do tworzenia obrazów w analogowej wersji. Jak widać na obrazku powyżej mój ołówek ciągle wymaga szlifu, ale podstaw się nie zapomina. Pracuję nad przejściem z linearnego rysunku do szrafowanej plamy. Nie umiem przekonać się do przecierania ołówka, bo efekt jaki powstaje w ten sposób, wydaje się brudny. Jeśli też zdarza Wam się rysować powiedzcie mi czy rozcieracie ołówek czy tak jak ja stawiacie na kreskowanie?

Zalany rysunek

Wróciłam też do lawunku. Niestety moja niecierpliwość wzięła górę i cały portret strasznie się pozalewał. Planowałam nie pokazywać tutaj ani fragmentu tego rysunku, ale ostateczne zawsze bardziej zależało mi na procesie nauki niż samych osiągnięciach. Idealne rzeczy są nudne, a rysunki nie są tu wyjątkiem, dlatego widzicie te rozmazane rzęsy.

Szkicownik - pierwszy od dawna

Wonder Woman

Na moim Facebooku zamieściłam dwie wersje portretu Wonder Woman. Poniżej możecie zobaczyć wersję, która zebrała najwięcej głosów. Twarz jest trochę płaska, ale za to bardzo podobna do pierwowzoru.

Szkicownik - pierwszy od dawna

Czasami trudno mi ocenić to co tworzę, ale co do jednego nie mam wątpliwości. Ten rysunek jest jednym z moich najlepszych. Powstał kilka miesięcy temu. Zrobienie go zajęło mi kilka godzin i jak widać to był dobrze wykorzystany czas.

Szkicownik - pierwszy od dawna

Ostatni portret to minimalistyczna kobieta w okularach. Ciągle szukam najlepszej drogi na odwzorowanie włosów, by nie wyglądały jak doklejone z innej bajki. Mam nadzieję, że kiedyś znajdę ten idealny.

Szkicownik - pierwszy od dawna

Jeżeli chcecie być na bieżąco z moimi rysunkami zapraszam na mój Instagram.

Może spodoba Ci się też...