Odkrycia lipca – Watchmen, Minionki, Gra i Spider-Man

Odkrycia lipca - Watchmen, Minionki, Gra i Spider-Man

W lipcu nareszcie miałam czas by nadrobić kulturalne zaległości i wiele z nich okazała się strzałem w dziesiątkę. Takiej ilości odkryć jeszcze tutaj nie było. Zapraszam na recenzję najnowszej części Minionków, filmów: Gra, Watchmen i Spider-man oraz serialów: Wikingowie i Ozark.

Gru, Dru i Minionki

Kolejna część opowieści o uroczych żółtych stworkach w jeansowych ogrodniczkach, których największym marzeniem jest służyć swojemu mistrzowi. W związku z tym, że Gru nie jest już złoczyńcą Minionki się nudzą. To początek historii w której odkrywamy Dru, brata bliźniaka głównego bohatera i czarny charakter, który mentalnie zatrzymał się w latach 80. To film, który spodoba się dzieciom i nie zanudzi ich rodziców. Nie jestem typowym targetem tej produkcji, ale mam słabość to Minonków.

Odkrycia lipca - Watchmen, Minionki, Gra i Spider-Man

Watchmen

Ameryka, 1985 rok, świat staje w obliczu nuklearnej zagłady. Superbohaterowie, mający chronić ludzkość, zaczynają ginąć w dziwnych okolicznościach. To ekranizacja komiksu z najdziwniejszymi bohaterami jakich do tej pory spotkałam. Doktor Manhattan to postać, która w wyniku wypadku staje się jednym z najpotężniejszych ludzi na ziemi. Pojawia się tutaj także Rorschach, bohater którego cenię z skuteczność, konsekwencję i nieprzebieranie w słowach. Jeśli chodzi o superbohaterów to mój aktualny ulubieniec. Mimo tego, że opis może wydawać się abstrakcyjny, to historia ma swój ciężar. Większy niż w większości filmów Marvela.

Gra

Nicholas Van Orton grany przez Michaela Douglasa dostaje na 48 urodziny prezent w postaci zaproszenia do gry. Robi serię testów i wraca do swojego życia, które zaczyna się zmieniać. Nicholas skupia się na odkryciu, czy wypadki, które go dręczą są prawdziwe, czy to tylko część sadystycznej gry.

Odkrycia lipca - Watchmen, Minionki, Gra i Spider-Man

Spider-Man: Homecoming

Wygląda na to, że najmłodszym z Avengersów, będzie Spider-Man. To bohater, który pomiędzy lekcjami w liceum chce chronić swoje miasto przed przestępcami. Efekty tej działalności są przewidywalne, do czasu, gdy chłopakiem zaczyna interesować się Tony Stark. Reszta jest widowiskowa jak każdy film o superbohaterach w tym Universum.

Wikingowie

Serial, który już dawno temu zebrał mnóstwo pochlebnych recenzji. Poza historią o polityce w świece jarlów, ta produkcja pokazuje podejście Wikingów to kwestii takich jak wychowywanie dzieci lub relacje damsko-męskie. Widać, że skandynawskie pojęcie równości kształtowało się już setki lat temu, gdy kobiety razem z mężczyznami brały udział w walce.

Odkrycia lipca - Watchmen, Minionki, Gra i Spider-Man

Ozark

Historia, która tematyką przypomina Breaking Bad, tylko na poważnie. Główny bohater zajmuję się praniem pieniędzy dla meksykańskiego kartelu. Splot okoliczności sprawia, że jego wspólnik ląduje w beczce z kwasem, a Marty musi wyprowadzić się z rodziną do Missouri.

Odkryliście coś ciekawego w tym miesiącu? jeśli jeszcze go nie widzieliście to tutaj znajdziecie najnowsza cześć Szkicownika.

 

 

Może spodoba Ci się też...