Moje 3 ulubione podcasty

Moje 3 ulubione podcasty

Pierwszy raz zetknęłam się z treścią w formie podcastów klika lat temu (max. 3). Wtedy zainteresowały mnie tylko nagrania Michała Szafrańskiego. Nie dostrzegłam w tej formie potencjału, który teraz wydaje się oczywisty. Wyobraźcie sobie audycję w radiu, taką na najbardziej interesujący Was temat z fajnym prowadzącym, niezakłóconą żadną wkurzającą reklamą. To właśnie podcast. Zapraszam, jeśli chcecie poznać moje 3 ulubione podcasty.

Moje ulubione podcasty

Podcasty, tak jak audiobooki mają prawie same plusy. Najważniejszym jest to, że nie angażują wzroku, więc można słuchać ich prowadząc samochód, jadąc komunikacją miejską lub wykonując dowolną mechaniczną czynność. Drugą zaletą jest tematyka. Istnieje tak wiele podcastów, że z pownością znajdzieciecoś dla siebie, bez względu na to jakiej treści szukacie. Tutaj badzo pomaga znajomość angileskiego, bo mimo tego, że polskich twórców ciągle przybywa, to angielskojęzycznych nagrań jest nieporównywalnie więcej.

Jak oszczedzać pieniądze

Podcast Michała Szafrańskiego należy do tych, które słucham najdłużej. Jak widać po tytule to audycja o finansach osobistych. Składa się z wywiadów, case’ów i mnówstwa praktycznej wiedzy. Jeśli zastanawiacie się nad kupnem mieszkania, wzięciem kredytu lub chcecie zapanować nad swoimi finansami to podcast dla Was.

The Science of Social Media

Pewnie jak większość blogerów, jestem uzależniona od social mediów i nie zamierzam się z tym kryć. Ten podcast pozwala mi być na bieżąco, bez poświęcania dodatkowego czasu na przekopywanie angielskojęzycznych blogów. To produkcja Buffera, aplikacji pozwalającej planować publikację na różnych kanałach social media. Dzięki temu mają dostęp do ciekawych danych, którymi chętnie się dzielą. Plecam jeśli interesujecie się tematem i nie chcecie by coś ważnego Wam umknęło.

Mała Wielka Firma

To mój ulubiony biznesowy podcast, prowadzony przez Marka Jankowskiego. Prawie każdy odcinek jest wywiadem, którego tematyka osyluje wokół szeroko pojętego beznesu. Znajdziecie tytaj sporo treści związanych z trendami w marketingu i rozwojem osobistym oraz całą masę innych ciekawostek, takich jak sztuczna inteligencja. W tym podcaście często gości Paweł Tkaczyk, więc to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów storytellingu.

Lubicie słuchać podcastów? Jeśli tak to koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu.

Wszystkich kinomaniaków zapraszam na wpis o filmowych premierach, których nie umiem się doczekać.

fot. StockSnap

 

Może spodoba Ci się też...