Rysunkowe podsumowanie roku 2017

Rysunkowe podsumowanie roku 2017

Nie lubię babrać się w przeszłości, do tego stopnia, że jeśli zapytacie mnie co robiłam w 2017 to będę potrzebować chwili by cokolwiek sobie przypomnieć. No może poza obroną licencjatu, to wydarzenie trudno wyprzeć z pamięci. Całe szczęście wszystkie rzeczy warte zapamiętania publikuję na blogu, więc zawsze mogę do nich wrócić. Zapraszam na wpis z moimi najlepszymi rysunkami z ostatniego roku.

Podsumowanie roku

W 2017 roku sporo rysowałam, cięgle nie tyle ile bym chciała, ale trochę się tego uzbierało. Kiedy patrzę na swoje prace widzę, że ich poziom jest nierówny. W ciągu ostatnich 12 miesięcy powstało wiele dobrych rysunków, które pojawiały się tutaj, na zmianę z tymi trochę gorszymi. Jedyną tendencją jaką mogę zaobserwować jest fakt, że te drugie pojawiają się coraz rzadziej.

Zaczynamy portretem, który powstał w lutym 2017. To były moje początki z cieniowaniem na warstwach, które z czasem przestało być takie toporne.

Rysunkowe podsumowanie roku 2017

Kolejny rysunek powstał kilka dni później. Muszę przyznać, że połączenie cieniowanej skóry z włosami zaznaczonymi jedynie linearnie było dobrym wyborem. Tak bardzo spodobał mi się ten rysunek, że dodałam go w nagłówku tej strony.

Rysunkowe podsumowanie roku 2017

W kolejnym rysunku robi się mroczniej. Podoba mi się ten rozedrgany efekt, który udało mi się osiągnąć w cieniowaniu, szczególnie fajna jest plama pod kością policzkową wyprowadzona z warstwy włosów. Oczy i usta wyglądają dobrze, ale brwi wymagają dopracowania, bo wydają się trochę “doklejone”. Ten rysunek powstał w sierpniu.

Rysunkowe podsumowanie roku 2017

Następny rysunek powstał we wrześniu. Widać na nim jak ciemne tło może dosłownie wypchnąć postać do przodu – trick do wykorzystania w przyszłości.

Rysunkowe podsumowanie roku 2017

Ostatni rysunek jest z początku grudnia. Lubię w nim połączenie miękkiego cienia na twarzy z ostrym charakterem nakrycia głowy. Wierne oddanie tej faktury zajęło mi 3 godziny, ale było warto.

Rysunkowe podsumowanie roku 2017

A Wam co najbardziej zapadło w pamięci z 2017 roku?

Jeśli chcecie zobaczyć moje wszystkie rysunki (także te mniej udane) zapraszam do zakładki Szkicownik i na mój Instagram.

Wszystkiego najlepszego w nowym roku!

 

Może spodoba Ci się też...