Poradnik – jak nic nie osiągnąć

Poradnik - jak nic nie osiągnąć

Półki w księgarniach uginają się od instrukcji jak osiągnąć sukces, ale żarty na bok. Kto ma czas i siłę, by wstawać półgodziny wcześniej na bieganie i zaczynać dzień od koktajlu z jarmużu? Życie to nie Instagram, a człowiek to nie maszyna, której do funkcjonowania wystarczą kiełki. Dlatego ten wpis ma pomóc Ci sprawdzić gdzie jesteś i czy to nie przypadkiem droga do tego by nic nie osiągnąć.

Lubię zmiany, bo stagnacja mnie rozleniwia. Chociaż ciepłe kapciuszki statusu quo są takie milutkie to wychodzenie z nich daje mi dużo satysfakcji. Oczywiście po etapie strachu, paniki i chaosu. Ale nie każdy musi je lubić. Poniżej znajdziecie 3 sposoby na ich uniknięcie:

Czekanie na wenę/natchnienie

Na czas kiedy wszystkie pilne rzeczy będą załatwione i nieznana muza włoży nam do głowy gotowe rozwązania. Pisali o niej już starożytni, więc coś musi w tym być. W końcu musi nadejść ten mityczny dzień, gdy osiagniemy wyżyny produktywności i zrobimy rzeczy odkłądane od lat. Prawda?

Poradnik - jak nic nie osiągnąć

Myślenie “Co ludzie powiedzą?

Nikt nie żyje w bańce odizolowanej od innych, więc tworząc trzeba wziąć pod uwagę opinie innych ludzi. Najlepiej wszystkich. Nawet jeśli są sprzeczne, w końcu wymyślisz jak to wszystko pogodzić. Kiedy? Patrz punkt wyżej.

Dążenie do ideału

Nawet dziecko wie, że im więcej czasu spędzisz nad projektem tym lepszy rezultat osiągniesz. To że konkurencja zdąży 3 razy wdrożyć swoje rozwiązania się nie liczy. Nie zrażaj się i śmiało wprowadzaj poprawki do 15 finalnej wersji.

Jeśli praktykujesz wyżej wymienione czynności to już wiesz gdzie prowadzi droga na której się znajdujesz. Jeśli taki był plan to, ok. Ale jeśli nie zrobiłeś tego specjalnie to czas się rozejrzeć dookoła.

Co dodalibyście do tej listy?

fot. Collin Armstrong

Może spodoba Ci się też...