Odkrycia lutego 2018 – Paradoks Cloverfield, Ja, Klaudiusz, The End of the F***ing World

Odkrycia lutego 2018 - Paradoks Cloverfield, Ja, Klaudiusz, The End of the F***ing World

Widziałam w lutym wiele filmów i seriali. Przewinęło mi się przed oczami też kilka książek. Ale z tego wszystkiego zapamiętałam tylko tytuły. To nie może być przypadek! Zapraszam na recenzję filmu Paradoks Cloverfield, książki Ja, Klaudiusz i serialu The End of the F***ing World.

Sposób na przetrwanie w w rodzinie cesarskiej – Ja, Klaudiusz

Im dłużej czytałam tę pseudo audobiografię autorstwa Roberta Gravesa, tym mniej się dziwiłam, że w cesarskich kręgach mało kto dożywał sędziwego wieku. Stan rzymskiej opieki zdrowotnej nie ma z tym nic wspólnego. Tytułowy Klaudiusz opisuje intrygi na dworze za panowania Cesarza Augusta, Tybeiusza i Kaliguli. Szybko okazuje się, że jąkanie i utykanie są dla głównego bohatera największym błogosławieństwiem.

Udający głupca, niepełnosprawny Klaudiusz nie ma szans na jakąkolwiek władzę, dlatego udaje mu się przetrwać w rodzinie gdzie trucie wnuków i “przypadkowe” wypadanie z okna cudzych żon nikogo nie dziwi. Zastraszająco często otwarcie sobie żył jest jedynym sposobem na przedazanie majątku swoim spotkobiercom. Główny bohater okazuje się bardzo wnikliwym obserwatorem rzeczywistości, który trafnie opisuje zachodzące wokół niego zjawiska. Jesli lubicie intrygi, to w tej książce znajdziecie ich mnóstwo, a atmosfera starożytnego rzymskiego imperium dodaje im ciekawej egzotyki.

The End of the F***ing World

Ten serial zaczyna się niewinnie. James, poczatkujący psychopata, po latach zabijania zwierząt postanawia zabić coś dużego. Wybór pada na Allyssę, buntowniczkę, jak wszyscy na poczatku liceum. Tylko jej bezczelność pozwala jej przeżyć pierwszy odcinek. Para wyrusza w podróż pełną absurdu i czarnego humoru. Jeśli tak wygląda koniec świata to rzeczywiście zdarza się on codziennie.

 Paradoks Cloverfield

Na Ziemi kończą się źródła energii. Grupa astronautów przeprowadza eksperyment, który ma stworzyć nowe źródło zasilania. Kobieta zaczyta w ścianie statku szybko, uświadamia bohaterom, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. A to dopiero poczetek…

Paradoks Cloverfield to ostatnia część postapokaliptycznej trylogii. Innym film z tej serii, który też znalazł się w Odkryciach, to Cloverfield Lane 10.

Widzieliście, czytaliście coś ciekawego w lutym? Jak Wam upłynął najkrótszy miesiąc w roku?

Może spodoba Ci się też...