Wiosna 2018 – 3 najfajniejsze trendy w modzie

Wiosna 2018 - 3 najfajniejsze trendy w modzie

Moda bywa różna. Chciałabym napisać, że niezależnie od sezonu każdy znadjdzie trend dla siebie. Niestety byłoby to paskudne kłamstwo, bo często tylko nieliczni mogą nosić je nie oszpecając sobie sylwetki. Całe szczescie jak mówi Justine Leconte Wiosna 2018 będzie łaskawa dla kobiet, które nie mają figury modelki i nie zawsze czują się zmysłowo w rozciągniętym T-shircie i jeansach.

Wiosna 2018 – Przeźroczystości

Wiosna 2018 - 3 najfajniejsze trendy w modzie

Wygląda na to, że trendem numerem jeden w nadchodzącym sezonie bedą różnego rodzaju przeźroczystości. Praktycznie każda kolekcja Wiosna/Lato 2018 miała jakieś transpaentne elementy. Moze to być, jak u Christiana Diora, jednolita warstwa z aplikajcą na froncie (zdjęcie 1 z lewej) i krycie zbudowane warstwami, nowa interpretacja frędzli jak u Zuhaira Murada (zdjęcie pośrodku) lub półprzeźroczysty wzór jak u Giambattisty Valli, przeplatający się z kryjąca aplikacją. Tej wiosny bielizna wystająca spod warstw ubrania będzie własciwie standardem. Mam nadzieję, że popularne marki szybko podłapią pomysły z wybiegów, bo umiarkowane przeźroczystości pięknie potrafią podkreślić koiecość i doadać stylizacji zmysłowości.

Wiosna 2018 – Pastele

Wiosna 2018 - 3 najfajniejsze trendy w modzie

Wiosna 2018 będzie kolorowa. Na wybiegach pojawiły się stroje w praktycznie każdym odcieniu z palety, ale to pastele robiły największe wrażenie. Chłodne, intensywne, ale rozbielone nadają kolekcjom romantyczny charakter. Na pierwszym zdjęciu od lewiej widać sukienkę Giambattista Valli, która łączy w sobie dwa najpopularniejsze trendy tego sezonu – przeźroczystości i fiolet w pastelowym odcieniu. Mamy tu tez krycie zbudowane za pomoca warstw transparentnego materiału. Kolejny manewr czesto stosowany przez projektantów w tym sezonie.

Pośrodku mamy stylizację Viktor & Rolf. Cała kolejkcja tego domu mody jest utrzymana w bardzo ciekawej kolorystyce. Łączenie pasteli z kolorami o innej intensywności jest wyzwaniem, ale Viktor Horsting i Rolf Snoeren poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie. Na ostatnim zdjęciu widać pastelowy dres z tiulową spódnicą Moschino.

Wiosna 2018 – przeźroczyste buty

Wiosna 2018 - 3 najfajniejsze trendy w modzie

Mam siebie za osobę odporną na modowe wpływy, ale muszę przyznać, że sama zaczęłam się rozgladać za transparentnymi butami. No może nie w całości, ale nie miałabym nic przeciwko jakimś transparentnym elementom. Zdjęcie po lewej pochodzi ze spektakularnej kolekcji Guo Pei, widać że to haute couture. Pośrodku mamy Alexandera Wanga. Podoba mi się połączenie czarnych pończoch z przeźroczystymi sandałami. Na ostatnuim zdjęciu, pochodzącym z pokazu Balmain, widać trend w czystej postaci. Z jednej strony podoba mi się taka interpretacja, a z drugiej dosłownie widzę jak modelce parują w tym stopy…

Co myślicie o modowych trendach na najbliższy sezon?

Jeśli jeszcze ich nie widzieliście to koniecznie zajrzyjcie do najnowszych, kulturalnych Odkryć.

Może spodoba Ci się też...