Odkrycia kwietnia – Headspace, Cooked, What If Nothing, Lost in Space

Odkrycia kwietnia - Headspace, Cooked, What If Nothing, Lost in Space

W marcu, mimo wielkich nadziei, nie trafiały mi się same kulturalne rozczarowania. Kwiecień to zupełnie co innego. Zapraszam, jeśli chcecie poznać aplikację dającą trochę więcej miejsca w głowie – Headspace, świetną płytę Walk the Moon, serial Lost in Space i dokument o jedzeniu – Cooked.

Odkrycia kwietnia - Headspace, Cooked, What If Nothing, Lost in Space

Cooked

Czteroodcinkowy dokument Michaela Pollana oparty na jego książce Cooked: A Natural History of Transformation. Autor analizuje w nim to jak, przez tysiąclecia, zmieniało się nasze podejście do gotowania i jedzenia. Każdy z odcinków został nazwany innym żywiołem, odnoszącego się do jego udziału w procesie przygotowywania jedzenia. Jeśli lubicie dowiadywać się czegoś więcej o rzeczach, które jecie na co dzień to musicie zobaczyć tę serię. W dodatku znajdziecie tu niesamowicie piękne zdjęcia.

What If Nothing – Walk the Moon

Potrafię pisać o kolorach, materiałach, modzie nawet tej haute couture, ale na muzyce się nie znam. Pewnie dlatego tak trudno znaleźć mi właściwe słowa, by opisać płytę, której słuchałam w kółko, cały ostatni miesiąc. To czwarty album zespołu Walk the Moon. Gatunkowo oscyluje w okolicach indie rock, rock pop, dance-rock. Zamiast czytać, lepiej posłuchajcie kawałka, który wkleiłam powyżej. To mój ulubiony z całej płyty.

Odkrycia kwietnia - Headspace, Cooked, What If Nothing, Lost in Space

Lost in Space

Nie trzeba być fanem science fiction, by wciągnąć się w tę realizację Netflixa. W 2050 roku podróże kosmiczne stają się koniecznością. Ziemia nie jest już dobrym miejscem do życia. Grupa zakwalifikowanych rodzin wyrusza w podróż, by założyć nową kolonię. W wyniku pewnych komplikacji statek Robinsonów rozbija się na nieznanej planecie. Szybko okazuje się, że znalazło się tam więcej statków i nie wszystkie należały do Ziemian.

To serial, krótry trzyma w napięciu prawie cały czas, bo razem z ludźmi walczącymi o przetrwanie, pojawia się tam wiele intryg i najbardziej wkurzający czarny charakter, jaki widziałam od lat.

Odkrycia kwietnia - Headspace, Cooked, What If Nothing, Lost in Space

Headspace

Próbowaliście kiedyś medytować? Ja wiele razy. Starałam się jak mogłam, ale wyciszenie gonitwy myśli szło mi bardzo opornie, przez co szybko się zniechęcałam. Dopiero Headspace pomógł mi wypracować regularność. To aplikacja do medytacji, która krok po kroku przeprowadzi Was przez podstawowe techniki. Program Basic jest bezpłatny i zawiera 10 sesji, podczas których wykonujemy ćwiczenia razem z lektorem. Znajdziecie tutaj informacje o zjawiskach spotykanych podczas medytacji, pokazane w formie uroczych animacji. Jestem wzrokowcem i estetyka ma dla mnie znaczenie, to jeszcze jeden powód, by dzisiaj pomedytować.

A Wy, odkryliście coś ciekawego w tym miesiącu?

Może spodoba Ci się też...