Strony na Facebooku, które każdy Social Media Ninja powinien znać

Strony na Facebooku, które każdy Social Media Ninja powinien znaćNieważne czy zajmujecie się Social Mediami zawodowo, czy po godzinach prowadzicie blogowe konto na Facebooku, Twitterze lub Instagramie. Dzisiaj mam dla Was kilka stron na Facebooku, które każdy SoMe Ninja powinien znać.

Jeśli myślicie, że trendy w marketingu szybko się zmieniają, to pomnóżcie to przez 4. Wtedy będziecie mieli obraz tempa zmian w mediach społecznościowych. To branża, w której trendy i nowe rozwiązania stają się passé, zanim mainstream zakończy fazę testów. Śledzenie tego wszystkiego może kosztować wiele czasu i energii, ale nie musi. Zamiast przeglądać wiele różnych stron wystarczy, że polubicie je na Facebooku, aby mieć wszystkie nowinki w jednym miejscu.

Strony na Facebooku, które każdy Social Media Ninja powinien znać
fot. Sabri Tuzcu

Podzieliłam to zestawienie na dwa zestawy. Zaczniemy od podstaw. Jeśli macie jakikolwiek związek z Social Mediami to musicie zaobserwować:

Social Media Now

Agencja zajmująca się Social Mediami, która szkoli i chętnie dzieli się wiedzą (także za darmo). Miałam okazję być na ich warsztatach i bardzo dobrze je wspominam. Ich profil na Facebooku jest pełny aktualnych informacji. Szczególnie lubię Tygodnik SMN – podsumowanie największych zmian z danego tygodnia. Gdy nie mam czasu śledzić wszystkiego na bieżąco, to czytam chociaż to.

Social Tigers

Kolejna agencja, która poza przekazywaniem całej masy wiedzy o marketingu i social media, ma bardzo fajny sposób komunikacji. Są niesamowicie konsekwentni, dlatego odniesienia do tygrysów pojawiają się w prawie każdym poście i grafice. Dodatkowy plus należy się za dużą dawkę humoru.

Why so social

Profil na Facebooku bloga tworzonego przez Artura Roguskiego. Tematyka zdecydowanie wybiega poza Social Media. Autor tworzy treści, które miejscami zahaczają o socjologię i pytają o kondycję naszego społeczeństwa. Żadna marka ani medium społecznościowe nie istnieje w próżni. Kontekst ma tu kluczowe znaczenie. Ten blog pomoże Wam go zrozumieć.

Nie przedłużając przechodzimy do części PRO:

Facebook Business

Gdzie szukać informacji, jeśli nie u źródła. Jak sama nazwa wskazuje Facebook Business to fanpage stworzony dla wszystkich zajmujących się zawodowo, tym kanałem w mediach społecznościowych. Jest tutaj cała masa wywiadów z pracownikami Facebooka opowiadającymi o zmianach, które stają się faktem. Wchodząc na tę stronę szybko zorientujecie się, że często jest wykorzystywana do zadawania pytań dotyczących działania platformy. Zrozumie to ten, kto chociaż raz szukał formularza kontaktowego, bo w centrum pomocy nie był opisany jego problem.

Facebook for Developers

Facebook to znacznie więcej niż tylko kanał społecznościowy. To aplikacje, projekty badawcze, VR i wiele innych. Jeśli chcecie być na bieżąco z tą częścią działalności imperium Zuckerberga, to profil Facebook for Developers będzie dla Was idealny. W dodatku znajdziecie tu stream i podsumowania z corocznej konferencji Facebooka – F8.

Macie zawodowo do czynienia z Social Mediami czy zajmujecie się nimi po godzinach? A może znajdzie się tu ktoś, kto nie ma Facebooka, istnieją jeszcze tacy ludzie?

 

Może spodoba Ci się też...