Przedwakacyjne odkrycia – Solo, Jurassic World, Deadpool 2, Kosiarz

Przedwakacyjne odkrycia - Solo, Jurassic World, Deadpool 2, KosiarzW najnowszych odkryciach znajdziecie początki kariery pewnego kosmicznego przemytnika, książkę ze Śmiercią w roli głównej, dinozaury i jednego z najbardziej wulgarnych superbohaterów, jacy pojawili się na dużym ekranie. Po maju, który był dla mnie kulturalną pustynią, nareszcie miałam czas na nadrobienie kinowych (i nie tylko) zaległości. Postanowiłam nie czekać z nimi do końca miesiąca, bo może zdążycie jeszcze zobaczyć je w kinie. Zapraszam na recenzję trzech filmów: Solo, Jurassic World, Deadpool 2 i książki T. Pratchetta – Kosiarz.

Przedwakacyjne odkrycia - Solo, Jurassic World, Deadpool 2, Kosiarz

Deadpool 2

Zaczynamy od najśmieszniejszego i najmniej cenzuralnego filmu w tym zestawieniu. Deadpool 2 to kontynuacja przygód człowieka, którego cała skóra jest jedną wielką blizną. Wade Wilson jest bardzo pragmatycznym superbohaterem i zamienia swoje talenty na gotówkę zabijając złych ludzi na zlecenie.

Deadpool to nie bohater i będzie potrzebne coś więcej niż ogniskoręka sierota i przybysz z przyszłości, by przeciągnąć go na iedalistyczną stronę. Patrzenie jak X-meni próbują jest bardzo satysfakcjonujące. Dodatkowo utwór pod czołówkę śpiewa Celine Dion. Trudno wyobrzić sobie bardziej abstrakcyjne i prześmiewcze połączenie.

Przedwakacyjne odkrycia - Solo, Jurassic World, Deadpool 2, Kosiarz

Solo

Każdy film osadzony w uniwersum Star Wars, jest dosłownie przygniatany oczekiwaniami. W przypadku Solo możemy pomnożyć tę presję przez 2, bo produkcja musiała obsadzić postać graną niegdyś przez Harrisona Forda. W tę rolę wcielił się Alden Ehrenreich, aktor którego widziałam pierwszy raz na oczy, chociaż ma się czym pochwalić w filmografii.

Sam film jest naładowany szybką akcją i w charakterystyczny dla Star Wars sposób, pokazuje początki przemytniczej kariery Hana, jego pierwsze spotkanie z Chewbaccą i planetę na której się wychował. Widać, że pod powierzchnią arogancji i skłonności do ryzyka, kryje się dobry człowiek z ponad naturalną zdolnością do pakowania się w kłopoty. Jeśli lubicie filmy akcji dziejące się w kosmosie to ta produkcja przypadnie Wam do gustu. Warto też wspomnieć o reszcie obsady. Znajdziecie w niej: Emilię Clarke, Woody’ego Harrelsona i Joonasa Suotamo.

Kosiarz – Terry Pratchett

Moją ulubioną postacią w uniwersum Świata Dysku jest Śmierć. Trudno znaleźć drugiego bohatera z takim wewnętrznym spokojem i dystansem do życia. Niestety każda kariera kiedyś się kończy i wygląda na to, że nawet na takim stanowisku jest pewna rotacja. Dotychczasowy Śmierć postanawia wykorzystać odrobinę czasu, która mu została i spróbować życia zwykłego śmiertelnika. To może być wyzwaniem dla gościa wyglądającego jak szkielet, który budzi w ludziach niepokój. Całe szczęście mieszkańcy wioski szybko przyzwyczajają się do jego “chudości”. Jeśli lubicie fantasy z humorem charakterystycznym dla książek Terrego Pratchetta to ta historia przypadnie Wam do gustu.

Przedwakacyjne odkrycia - Solo, Jurassic World, Deadpool 2, Kosiarz

Jurassic World

Na wyspie zamieszkanej przez dinozaury budzi się wulkan. Trwa debata, czy ludzie powinni pomóc istotom, które sami powołali do życia. Jej wynik skazuje dinozaury, 2 raz w historii Ziemi, na wyginięcie. Owen i Claire nie mogą na to pozwolić. Postanawiają zrobić co w ich mocy, by ocalić chociaż kilka gatunków i Blue – raptora wychowanego przez Owena. Przeniesienie dinozaurów na stały ląd to ogromne ryzyko, szczególnie że nie wszystko idzie zgodnie z planem.

Niektórzy twierdzą, że postacie w tym filmie są płaskie, ale ja polubiłam głównych bohaterów. Szczególnie małą Maisie Lockwood, która zaskakująco dobrze radzi sobie w świecie opanowanym przez żądzę zysku i zwierzęcego przetrwania.

Jest coś ciekawego co odkryliście w ostatnich miesiącach? Chętnie dowiem się na co warto iść do kina.   

Jeśli szukacie pomysłu na pyszny obiad to zapraszam na mój przepis na makaron z kurczakiem suszonymi pomidorami i oliwkami w śmietanowym pesto.

 

Może spodoba Ci się też...