“Goodie 2 Shoes” Natalie Cosette Thorne

Ręka do góry, która z Was nie miała ochoty zdjąć, obcierających do krwi butów i iść dalej boso. Powiedzcie, czy mężczyźni też tak mają? No może w butach do garnituru. Na złe dopasowanie po zakupie, niewiele możemy poradzić. Okazuje się, że istnieje wyjście, gdy nagle ostatnią rzeczą, której potrzebujemy to te dziewięciocentymetrowe obcasy na nogach.

Jayda Hany – maszyny do chodzenia

Jayda Hany to architekt i projektntka, która udowadnia, że konstrukcja może być najbardziej efektownym elementem projektu. Sama Jayda podchodzi do butów jak do mobilnej struktury, która niesie ludzkie ciało. Dekonstruktywistyczna idea, na której opiera się cała kolekcja Connector, polega na ograniczeniu się do finezyjnej budowy znaczonej śrubami i nitami.

Eva Klabalova

Czeska projektantka Eva Klabalova mówi, że jej największa inspiracją są podróże i to z myślą o nich tworzy swoje projekty. Dzisiaj mam dla Was przegląd jej dorobku, w którym jedynym stałym elementem jest zmiana. Eva lawiruje pomiędzy ideą mody zmieniającej się jak kameleon, a nomadyczną filmozofią.

Petros Chrisostomou – buty na skalę naszych możliwości

W sztuce, tak ja w modzie było już wszystko, więc żeby zrobić na kimkolwiek wrażenie trzeba się naprawdę postarać. Petros Chrisostomou postanowił pobawić się skalą. Do zwykłych przedmiotów dobudował przestrzeń, która zupełnie zmienia jego postrzeganie. Widzimy hale wystawowe wypełnione butami pod sam sufit, albo przynajmniej tak nam się wydaje. Przyznaję, że sama na początku dałam się …

Safa Sahin – tworzenie kwasem

Dzisiaj mam dla Was kolekcję, która jak na tego projektanta jest dość minimalistyczna. Safa Sahin już tutaj udowodnił, że nie brakuje mu fantazji. A teraz pokazuje, że potrafi stworzyć awangardową linię, w której da się chodzić. Estetycznie blisko jej do “Gnijącej panny młodej” bo wzór na strukturze butów Safa Sahin przypomina kształty powstałe w procesie dekonstrukcji, na …